Protests pret ACTA 13. februārī

Protests pret ACTA 13. februārī no pl. 13:00 līdz 15:00, pie Ministru kabineta, Brīvības bulvārī 36.

Piebiedrojies kustībai Facebook.

Saskaņā ar līgumu, dalībvalstis veido jaunu institūciju, kas uzraudzīs intelektuālā īpašuma tiesību ievērošanu. Šādā veidā dalībvalstis vēlas uzlabot intelektuālā īpašuma aizsardzības likumdošanu un sadarbību viltoto preču un “pirātisma” apkarošanā. Nolīgums paredz, ka dalībvalstis savstarpēji atzīs patentus, kontrolēs viltotu preču pārvietošanu, kriminālatbildības noteikšanu par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem valstīs, kurās tas vēl nav noteikts, iespēju likumsargiem sākt kriminālprocesu par intelektuālā īpašuma tiesību neievērošanu arī bez šo tiesību turētāja iesnieguma, bet pēc savas iniciatīvas.

Vairākas starptautiskās organizācijas, arī “Free Software Foundation” (FSF), iepriekš asi kritizēja nolīguma ieceri, uzskatot, ka tas ierobežos pilsoniskās brīvības un radīs kultūru, kurā brīvi pieejamu programmatūru uzskatīs par kaut ko nepieņemamu, nevis par radošuma un inovāciju izpausmi. Interneta vārda brīvības aizstāvji norādījuši, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem saskaņā ar nolīgumu būtu jāpārbauda visi lietotāju saņemtie un nosūtītie dati, turklāt pakalpojumu sniedzējiem būs aizliegts uzturēt tādu bezmaksas programmatūru, kas ļauj piekļūt ar autortiesībām aizsargātiem datiem.

Tas savukārt var radīt problēmas daudziem bezmaksas programmatūras uzturētājiem un arī lietotājiem, kuri vairs nevarēšot apskatīt ar autortiesībām aizsargātus datus, izmantojot bezmaksas programmatūru, jo dati būs pret to aizsargāti.

Polijā interneta vārda brīvības aktīvisti šo nolīgumu nodēvējuši par “interneta cenzūru”, un desmiti tūkstoši cilvēki vairākās Polijas pilsētās ceturtdien izgājuši ielās, protestējot pret valsts pievienošanos ACTA.

“Acta” ir līdzīga “Stop Online Piracy Act” (SOPA) likumam, kura pieņemšanu pagājušajā nedēļā ASV likumdevēji atlika pēc tam, kad tiešsaistes enciklopēdija “Wikipedia” un interneta pakalpojumu sniedzēja “Google” protestējot uz diennakti daļēji bloķēja savu darbību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us