Pretsmēķēšanas aplikācija iCoach palīdz dzīvot bez tabakas

[img]http://www.bildites.lv/images/9n1t03umkiuys6e60k5.jpg[/img]
Katru gadu 31.maijā Pasaules Veselības organizācija atzīmē Pasaules pretsmēķēšanas dienu ([i]World No Tobacco Day[/i]), lai informētu sabiedrību par tabakas kaitīgo ietekmi uz veselību un samazinātu tabakas patēriņu visā pasaulē. Pēc pērnā gada Eiropas Komisijas pretsmēķēšanas kampaņa “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” katrs trešais no vairāk nekā 431 000 reģistrētajiem kampaņas dalībniekiem atmeta smēķēšanu.

Eiropas Komisijas kampaņas pamatā ir īpaši izstrādāta tiešsaistes aplikācija iCoach, kuras uzdevums ir palīdzēt atmest smēķēšanu 24 – 35 gadus jauniem Eiropas iedzīvotājiem.

Šogad kampaņas “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” galvenais uzdevums ir atgādināt smēķētājiem kādas ir priekšrocības, dzīvojot bez tabakas: labāka veselība, finansiāls ietaupījums, kas kopumā nozīmē – dzīves kvalitātes uzlabošanos tiem, kas atmet šo kaitīgo ieradumu. Katra indivīda smēķēšanas atmešana kopumā samazina Eiropas veselības aprūpes sistēmas un ekonomikas finansiālo slogu.

Veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrukaitis (Vytenis Andriukaitis) uzsver: „Katru gadu ap 700 000 cilvēku Eiropas Savienībā mirst no tabakas. Vairāk cilvēku iet bojā dēļ smēķēšanas, nekā auto negadījumu, noziegumu un narkotiku lietošanas rezultātā. Tieši tāpēc es iestājos par aktīvāku Eiropas Savienības institūciju iesaistīšanos tabakas izraisītu slimību seku samazināšanā. To plānots īstenot ar normatīvajiem regulējumiem un izpratnes veicinošo kampaņu “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” sadarbībā ar dalībvalstu organizācijām un starptautiskiem partneriem”.

„Šobrīd ap 90% gadījumu cilvēki uzsāk smēķēt nepilngadīgi. Lai gan katrs otrais smēķētājs mirst priekšlaicīgi (10-20 gadus agrāk) no smēķēšanas izraisītas slimības, atmest ir ļoti grūti. Pēc Eurobarometer datiem, Latvijā smēķē 36% pieaugušo (>15 gadiem). Īpaši skumja, varētu pat teikt – traģiska, ir situācija pusaudžu vidū. Pēc Global Youth Tobacco Survey 2011. gada datiem, Latvijā 76,2% skolēnu (13-15 gadu vecumā) kādreiz ir pamēģinājuši smēķēt, savukārt, regulāri jebkādu tabakas izstrādājumu lieto 40,5% (zēni – 39,4%, meitenes – 41,4%), no tiem 27,4% ir uzsākuši smēķēt pirms 10 gadu vecuma, 65,5% vēlas atmest smēķēšanu un 64,5% ir mēģinājuši (!) atmest pagājušā gada laikā. Šie dati raksturo sabiedrības kopējo vienaldzīgo attieksmi pret smēķēšanas nodarīto postu.”, komentē asoc. prof. Alvils Krams, Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs, piebilstot: „Cīņa pret smēķēšanu ir smaga cīņa par pusaudža domāšanu. Svarīgākais ir nesākt smēķēt! Un šajā cīņā palīdzēt var personības, kas ir autoritāte tieši pusaudzim.”

Tabakas lietošana ir Eiropas Savienībā lielākais veselības apdraudējums, ko var novērst. Lai gan pēdējos gados ir gūti vērā ņemami panākumi, smēķētāju ES joprojām ir daudz — smēķē 28% no iedzīvotāju kopskaita un 29% no 15–24 gadus vecajiem jauniešiem Eiropā.

[b]iCoach: interaktīva smēķēšanas atmešanas programma[/b]
Jaunā un uzlabotā iCoach versija ir digitāls veselības veicināšanas rīks, kas pieejams gan tiešsaistē, gan kā mobilā aplikācija, kas bezmaksas lejupielādējama Apple un Android ierīcēs. iCoach ir izstrādāts 23 valodās (tostarp latviešu valodā) un pieejams 28 Eiropas Savienības valstīs.

Latvija ir viena no 28. Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas piedalīsies izaicinājumā dzīve bez tabakas: [url]http://www.exsmokers.eu/lv-lv/index.html[/url]

Lejupielādē bezmaksas #iCoach aplikāciju un palīdzi sev atmest smēķēt: [url]http://stopsmokingcoach.eu/web/#[/url]

Papildu informācija:
1) “Ex-Smokers are Unstoppable” mājas lapa: [url]http://exsmokers.eu/lv-lv/index.html[/url]
2) Eiropas Savienības Sabiedriskās veselības portāls: [url]http://health.europa.eu[/url]
3) Eiropas Komisijas Sabiedriskās veselības portāls: [url]http://ec.europa.eu/health/tobacco/policy/index_en.htm[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us