POINT pirmais Baltijā saņem sertifikātu par atbilstību globālajam drošības PA-DSS standartam

Vadošais elektronisko maksājumu nodrošinātājs Eiropā uzņēmums „Point Transaction Systems” jau tagad var apstiprināt, ka ir viens no pirmajiem, kuru izstrādātā programmatūra atbilst maksājumu karšu industrijas jaunākajiem stingrajiem drošības noteikumiem. Tie paredz izstrādātājam pienākumu nodrošināt, lai visas tirgum piegādātās ierīces spēj aizsargāt karšu lietotāju informāciju un jutīgos autorizācijas datus atbilstoši maksājumu karšu nozarei izvirzītajām prasībām.

VISA, MasterCard un American Express prasības nosaka, ka no šī gada 1. jūlija visai terminālu programmatūrai Latvijā ir jābūt sertificētai pēc globālās drošības PA-DSS standartiem. Taču „Point” dažos tirgos drošības prasībām pat iet pa priekšu. Tā, piemēram, Zviedrijas tirgū „Point” ar ATOS „Xenta” termināli nodrošina atbilstību jau jaunākajai – 2.0 PA-DSS versijai.

SIA „Point Transaction Systems” Baltijas valstu vadītājs Agris Štikāns norāda, ka atbilstība PA-DSS standartam uzņēmumam ir kā uzticības garants un kvalitātes apliecinājums. Tas ir sasniegts, pateicoties programmatūru izstrādes nodaļu izcilajām pūlēm un veikumam visos „Point” tirgos: „Sertifikāts apliecina, ka „Point” piedāvātie pakalpojumi atbilst industrijas kvalitātes prasībām, ir mūsdienīgi un droši. Karšu lietotāju informācijas aizsardzība ir svarīgākais jautājums kā pircējiem, tā arī tirgotajiem, un Point ir lepns apliecināt, kā mūsu produkti un risinājumi iet kopsolī ar progresīvākiem tehnoloģijām elektronisko maksājumu drošības nodrošināšanas jomā”.

SIA „First Data” Baltijas valstu vadītāja Zanda Brīvule-Jansone komentē:
“PA – DSS Standarta ieviešana neietekmē pirkuma procesu ne kartes lietotājam,ne tirgotājam, taču tie tirgotāji, kas izmanto PA – DSS sertificētu programmatūru, būtiski samazina savus biznesa riskus. Pieredze rāda, ka viens no karšu datu zādzības iemesliem ir drošības prasībām neatbilstošu tehnoloģiju izmantošana, un karšu datu zādzības uzņēmumam un bankām var radīt ļoti lielus zaudējumus”.

Tāpat „Point” 2011.gada novembra sākumā pievienojās Secure POS Vendor Alliance (SPVA), kļūstot par 18. apvienības biedru.
„Šī apvienība ir ļoti nopietna organizācija un iekļaušanās tajā ceļ mūsu uzņēmuma – kā droša un uzticama – vērtību. Fakts, ka ar citiem biedriem esam šajā aliansē, ir ļoti

nozīmīgs, jo kopā varam darboties, lai padarītu elektronisko maksājumu jomu vēl drošāku”, saka „Point” Baltijas valstu vadītājs Agris Štikāns.

SPVA ir nevalstiska organizācija, ko 2009.gadā dibināja trīs lielākie maksājumu industrijas dalībnieki – VeriFone, Ingenico un Hypercom. Apvienības galvenais mērķis ir paaugstināt elektronisko maksājumu drošības standartus, aizsargāt karšu lietotāju informāciju, kā arī tirgotājus pret drošības pārkāpējiem, mēģinot mazināt krāpšanas, viltojumu gadījumus un citus riskus, kas pastāv visiem elektronisko maksājumu jomā esošajiem uzņēmumiem.

Par Point: Point grupa ir vadošais uzņēmums elektronisko maksājumu risinājumu jomā Eiropā. Grupa šobrīd apkalpo vairāk nekā 630 000 maksājumu ierīču. Uzņēmuma klientu vidū ir gan lieli veikalu tīkli, gan atsevišķie mazie veikali, gan arī Interneta veikali. Point ir pārtsāvniecības 11 Eiropas tirgos – Apvienotajā Karalistē, Francijā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Islandē, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Norvēģijā un Zviedrijā, kur kopumā ir nodarbināti ap 800 darbinieku.

2011.gada novembrī Point nopirka pasaules līderis elektronisko maksājumu nodrošināšanā – uzņēmums VeriFone.

Turpmāk Point darbosies kā VeriFone kompānija un VeriFone plāno paplašināt Point platformu visā reģionā un ārpus tā ar nolūku radīt pasaules lielāko infrastruktūru alternatīvo maksājumu un NFC standarta mobilās komercijas straujai izplatīšanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us