Pirmie Baltijas valstīs ievieš elektronisko masveida parakstīšanas risinājumu

[url= http://www.lvrtc.lv/]VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) [/url]sadarbībā ar [url= http://www.itella.lv/]Itella Information[/url] pilotprojektā ir sācis piedāvāt elektronisko dokumentu masveida [url= http://datuve/blogs/729/Digitalais_paraksts/] parakstīšanas[/url] risinājumu, kas ļauj ļoti ātri, ar vienreizēju pinkoda ievadīšanu parakstīt lielu skaitu dokumentu. Ar šāda veida risinājuma ieviešanu esam pirmie Baltijas valstīs.

Šāds risinājums atvieglos darbu uzņēmumiem, kuriem ikdienā ir jāapstrādā ļoti daudz dokumentu, rēķinu un kuri šo procesu vēlas vienkāršot un automatizēt, ietaupot gan laika, gan cilvēkresursus, jo ar drošu elektronisko parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats spēks kā ar roku parakstītam. Pateicoties jaunajam pakalpojumam, vienas stundas laikā elektroniski var parakstīt pat 5500 dokumentu.

‘’Esam ļoti gandarīti, ka mums ir izdevies izveidot tādu elektronisko dokumentu parakstīšanas risinājumu, kas pilnībā atbilst likumdošanas prasībām, turklāt ļoti atvieglo uzņēmēju ikdienas darbu,’’ uzsver LVRTC Sertifikācijas pakalpojumu daļas vadītāja Zane Silgale.

Latvijas Grāmatvežu asociācijas valdes locekle Ruta Tereško. „Jaunais risinājums ir paradīze grāmatvežiem. Elektronisko dokumentu izmantošanas tendence pieaug. Tas ir ērts un mūsdienīgs veids kā nodrošināt rēķinu izrakstīšanu un saņemšanu. Līdz šim būtiska problēma bija šo dokumentu leģimitāte. Apsveicami, ka beidzot ir atrisināts arī elektronisko dokumentu aprites likumiskā puse. Tagad grāmatvežiem vairs nebūs nekādu bažu par elektroniski saņemto dokumentu atbilstību arī uzraudzošo institūciju prasībām”.

Itella Information valdes priekšsēdētājs Aldis Greitāns: „Līdz šim elektronisko rēķinu izmantošanas popularitāti mazināja neatrisinātā problēma ar šo dokumentu juridisko spēku. Jaunais risinājums varētu būt būtisks uzņēmējus mudinošs faktors pievērsties elektronisko rēķinu izmantošanai. Būtiski uzsvērt, ka esam pirmie Baltijas valstīs, kas saviem uzņēmējiem piedāvā masveida elektronisku rēķinu parakstīšanu atbilstoši visām valsts likumdošanas prasībām par elektronisko dokumentu apriti.”

[b] Latvija Statoil – pirmie, kas izmanto iespēju[/b]

Latvija Statoil ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas bija gatavs investēt šādā projektā, lai nodrošinātu, ka tā klienti saņem visām LR likumdošanā noteiktajām grāmatvedības prasībām atbilstošus rēķinus elektroniskā formā.

Pēc Latvija Statoil aprēķina, šāda risinājuma ieviešana finansiāli dod 4 reizes lielāku ietaupījumu, salīdzinot ar fiziski drukātiem rēķiniem. Turklāt tas ir videi draudzīgs veids, jo vairs nav jāpatērē papīrs, rēķini nav jādrukā un jāsūta pa pastu. Kopumā Latvija Statoil gada laikā ietaupīs vismaz 240 000 papīra lapu, kas ir aptuveni 480 drukas papīra iepakojumi.

[b] Par LVRTC[/b]

LVRTC ir viens no vadošajiem elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem valstī, nodrošinot kvalitatīvus un drošus telekomunikāciju risinājumus nozīmīgākajiem Latvijā pārstāvētajiem mobilo sakaru, interneta un telekomunikāciju operatoriem, kā arī valsts institūcijām. LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī. Kopš 2009. gada 1. jūnija LVRTC ir kļuvis par sertifikācijas pakalpojumu sniedzēju.

Itella Information ir viens no vadošajiem BPO (Business Process Outsourcing) uzņēmumiem Eiropā. Uzņēmuma pakalpojumi ietver efektīvus digitālās drukas, datu pārvaldības, e-pakalpojumu un tiešā mārketinga risinājumus. Itella Information komercsabiedrībās strādā 30 000 darbinieki piecpadsmit Eiropas valstīs. Itella Information mātes uzņēmums ir Itella Corporation, kurš pilnībā pieder Somijas valstij. Vairāk informācijas – [url] www.itella.com/informationlogistics[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us