Pirātisko programmatūru lietošana rada 1,5 miljardu dolāru zaudējumus jaunattīstības valstu ekonomikām

Pasaules lielvalstu ražotājkompānijas, kas lieto nelegālu programmatūru, nozog vairāk kā 1,5 miljardus ASV dolāru gadā no saviem vietējā tirgus konkurentiem, kuri izvēlas „spēlēt godīgi” un izmantot legālu programmatūru.
Latvijā datorprogrammu zagļu kaitējums ir no 15 līdz 18 miljoniem latu gadā.

Microsoft šodien publicējis pirmo pētījumu, kas analizē nelegālās programmatūras izmantošanas finansiālo ietekmi uz konkurenci jaunattīstības valstīs. „Play Fair day” ir globāla iniciatīva, kas uzsver likumīgu programmatūru izmantošanas nozīmi. Pasūtītais pētījums uzskatāmi pierāda kaitējumu, ko pirātiskās programmatūras rada uzņēmumiem, kuri izvēlas „godīgu spēli”.

Tā kā daļa no šī pētījuma analizē programmatūras pirātisma plašāku ekonomisko ietekmi, analītiķi no „Keystone Strategy” izvērtēja, kādas ir nelikumīgas konkurences priekšrocības tiem uzņēmumiem, kas lieto nelegālu programmatūru. Datorprogrammu zagļu dēļ tautsaimniecībā netiek ieguldīti miljardi, tiek zaudētas iespējas izveidot simtiem jaunu ražotņu 500 ar vairāk kā 200 000 papildu darbavietām.

“1,5 miljardus ASV dolāru gadā ir ievērojams iemesls, lai „spēlētu godīgi”, papildus pārējām raksturīgajām briesmām, ko uzņēmumam rada pirātiskā programmatūra,” teica Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis. “Pirātiskā un viltotā programmatūra pilda bīstamu noziedznieku kabatas. Turklāt, kad uzņēmumi lieto pirātisku programmatūru, tas ietekmē attīstību un kavē inovācijas.”

„Latvijā, protams, šie skaitļi nav tik dramatiski, tomēr mūsu valsts mērogam tie ir diezgan iespaidīgi – vidēji 15 līdz 18 miljoni latu gadā. Praktiski tas nozīmē, ka paši sev nozogam gadā līdz pat 300 labi apmaksātām darbavietām. Skumji, ka arī šajā gadījumā, tāpat kā bieži vien citos svarīgos jautājumos, nespējam lūkoties ilgtermiņā, bet redzam tikai savu īslaicīgo un šķietamo labumu, turklāt pakļaujot sevi dažādiem svarīgiem datu drošības riskiem. Jāpiebilst, ka arī Latvijā šādi tiek veicināti negodīga konkurence,” Sanita Meijere, Datorprogrammu autortiesību apvienības valdes locekle.

Saskaņā ar Microsoft pētījumu pirātisms rada nelabvēlīgas konkurences apstākļus 3 miljardu dolāru apmērā gadā visā Latīņamerikas, Centrālās un Austrumeiropas, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģiona ražotājiem. Konkrētās valstīs, Microsoft varēja noteikt precīzi, cik daudz pirātisku programmatūru izmaksā konkurējošiem ražotājiem Brazīlijā (278 miljoni ASV dolāru), Krievija (92 miljoni ASV dolāru), Indijā (344 miljoni dolāru) un Ķīnā (863 miljoni dolāru).

Korporācija Microsoft publisko šos pētījuma rezultātus iniciatīvas „Play Fair day” ietvaros, kuras mērķis ir izglītot uzņēmumus, patērētājus un valdības, lai veicinātu „spēli pēc noteikumiem”, informētu par legālu programmatūru izmantošanas priekšrocībām un veidotu cieņu pret intelektuālo īpašumu. Microsoft šo iniciatīvu iesākusi vairāk nekā 50 valstīs visā pasaulē, lai izglītotu, uzņēmumus, valdību un patērētājus, ka lēmums izmantot viltotas programmatūras ir ne tikai bīstams personiskajai informācijai, bet arī ekonomisku kopumā.

Vairāk informācijas par nelegālās programmatūras izmantošanas finansiālo ietekme meklējiet [url]www.playfairday.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us