Piesakies lekciju ciklam par iespējām zinātnes tehnoloģiju nozarēs

lekciju cikls tehnoloģiju nozare

Tiešsaistes kopiena «The Raccoons», kas pulcē studentus un vecāko klašu skolēnus, kuri vēlas iepazīt jaunākās tehnoloģijas un programmēšanas prasmes radošā un savstarpējas sadarbības veicinošā vidē, aicina jauniešus iepazīt nozari tuvāk caur video stāstiem. Lekciju ciklu organizē uzņēmums «Helve» sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU).

Lekciju ciklu veido 12 video stāsti par digitālo tehnoloģiju pamatiem un to praktiskās pielietošanas iespējām dažādās nozarēs, sākot no mājaslapu izstrādes un radošajām tehnoloģijām līdz medicīnai, ķīmijai un ilgtspējības risinājumiem. Katrā sērijā sīkāk tiks stāstīts par programmēšanas un tehnoloģiju principiem, to pielietojumu, apskatīts, kā kura programmēšanas valoda vai temats tiek izmantots praktiski visdažādākajās profesijās un kā tehnoloģiju attīstība veido arvien jaunus starpdisciplinārus projektus. 

Lekciju cikls norisināsies no aprīļa līdz maija beigām, katru nedēļu «The Raccoons» mājaslapā tiks publicēti jauni video. Lekcijās dažādi nozares eksperti iepazīstinās ar savu ikdienu, sniegs plašāku ieskatu profesijā un tās pienākumos. Lekcijās būs iespējams uzzināt arī par nozares uzņēmumiem un to sasniegumiem. Lekcijas radīs jauniešiem plašāku redzējumu par nozari un tās sniegtajām iespējām un plašo darbības spektru. Paralēli lekcijām mājaslapā tiks publicēti arī testi par lekciju tēmām, lai klausītāji varētu izaicināt sevi un pārbaudīt savas zināšanas, un to, cik kārtīgi, ir izprasta lekcijās iegūtā informācija. Cītīgākie testu pildītāji beigās saņems arī balvas par labi padarīto darbu. Lekciju cikla galvenais atbalstītājs ir tehnoloģiju un izklaides uzņēmums «Tet». 

«The Raccoons» veidotāji vēlas veicināt STEM zināšanas un to pielietošanu dažādās nozarēs, jo joprojām tikai neliela daļa jauniešu izvēlas apgūt zinātnes, tehnoloģiju un inženierijas jomās nepieciešamās iemaņas. 

Lekciju cikls ir daļa no vērienīgās studentu inovāciju grantu programmas. Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» – SIG). Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt atbalsta grantus un stipendijas. 

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us