Pienācīgi nenovērtēti draudi: vairāk nekā puse uzņēmumu nekontrolē darbinieku izmantotās programmas un ierīces

Lielākā daļa uzņēmumu nevelta pietiekamu uzmanību tam, kādas programmas un ierīces tiek izmantotas to korporatīvajos tīklos. Šādu secinājumu izdarīja Kaspersky Lab un neatkarīgās aģentūras B2B International eksperti 2012. gada beigās veiktā kopīgā pētījuma gaitā[i]. Analizējot rezultātus, atklājās, ka 57% uzņēmumu neizmanto speciālos programmu uzraudzības līdzekļus, bet 56% neseko līdzi ārējo ierīču pievienošanai.

Tajā pašā laikā kibernoziedznieki liek lietā neskaitāmas viltības, lai inficētu sistēmas. Piemēram, kaitīgā programmatūra var iekļauties kādā populārā programmā, un jebkurš uzņēmuma darbinieks, kas to palaidīs korporatīvajā vidē, apdraudēs visu uzņēmuma IT infrastruktūru. Lai nepieļautu šādus negadījumus, ir jāizmanto īpašas IT drošības politikas, kas kontrolē programmu instalēšanu un palaišanu korporatīvajā tīklā, taču B2B International un Kaspersky Lab kopīgais pētījums liecina, ka 17% uzņēmumu vai nu nezina par tehnoloģijām, kas ļauj uzraudzīt programmu izmantošanu, vai arī nav ieinteresēti tās lietot.

Līdzīga situācija ir izveidojusies arī attiecībā uz ārējo ierīču, tostarp informācijas nesēju, izmantošanas kontroli: tikai 44% uzņēmumu pievērš tam pietiekamu uzmanību un lieto atbilstošus rīkus, bet 17% nezina par ierīču uzraudzības līdzekļiem vai nav ieinteresēti to lietošanā. Tikmēr vietējie apdraudējumi, piemēram, kaitīgās programmas, kas izplatās caur ārējām ierīcēm, joprojām ir pat ļoti aktuāli: tikai 2012. gadā vien Kaspersky Lab aizsardzības risinājumi novērsa vairāk nekā trīs miljardus vietējo mēģinājumu inficēt datorus.

«Uzraudzības rīku lietošana ir ārkārtīgi svarīga ikvienam uzņēmumam. Piemēram, programmu instalēšanas ierobežojums nodrošina papildu aizsardzību pret kaitīgām programmām un paaugstina darbinieku produktivitāti. Ārējo ierīču izmantošanas korporatīvajā tīklā uzraudzība novērš neatļautu ierīču pievienošanu, samazina datu noplūdes risku, kā arī palīdz izvairīties no darbstaciju inficēšanas no ārējiem datu nesējiem,» norādīja Kaspersky Lab korporatīvo izstrādājumu virziena vadītājs jauno tirgu valstīs Vladimirs Udalovs.

Vienotā drošības platforma Kaspersky Security for Business ietver programmu un ārējo ierīču uzraudzības rīkus. To lietošana ļauj uzņēmumiem veidot efektīvas IT drošības politikas, novēršot iespēju inficēt korporatīvo tīklu, izmantojot nepiederīgas programmas vai noņemamos datu nesējus. Uzraudzības politikas var vienkārši iestatīt un centralizēti vadīt, kas ļauj tās piemērot uzreiz visām uzņēmuma darbstacijām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us