Pieaug datorprogrammatūras legalitātes pārbaužu skaits

Ar katru gadu datorprogrammu legalitātes pārbaudes tiek veiktas biežāk. Pērn BSA sadarbībā ar Valsts policiju veica 264 šādas pārbaudes, pirms gada 220 pārbaudes. Pārbaužu rezultātā Valsts policija pērn ir uzsākusi 42 kriminālprocesus.

„Izpratne par programmnodrošinājuma legalitātes nozīmi Latvijas lielajās pilsētās, īpaši Rīgā,ir lielāka kā Latvijas reģionos, tomēr skaitliski pārkāpumi ir vairāk atklāti ekonomiski aktīvākajā Rīgā. Kopumā situācija Latvijas uzņēmumos ir divējāda, vai viss ir kārtībā, vai arī pilnīgi pretēji – nav neviena legāla programmatūra,” saka BusinessSoftwareAlliance (BSA) Latvijas organizācijas valdes locekle Sanita Meijere.

Uzņēmumos salīdzinoši bieži tiek konstatēts nelegāli instalēts dārgs programmnodrošinājums, ko birojos strādājošieir pielietojuši tikai vienu vai divas reizes. Taču neatkarīgi no izmantošanas biežuma, ja tiek pārkāptas autortiesības par draud kriminālatbildība.

Latvijā pēdējo trīs gadu laikā datorpirātisma līmenis ir saglabājies nemainīgs 56% apmērā. Tomēr datorpirātisma tendences Latvijā pērn bija nedaudz izteiktākas, un tas skaidrojams ar valsts ekonomisko stāvokli. Tā kā jauni datori pirkti netika, tadiepriekšējo gadu laikā iepirktās legālās datorprogrammas, ko turpina lietot arī patlaban, neradīja krasu pirātisma līmeņa pieaugumu.

BSA ir bezpeļņas asociācija, kas izveidota, lai atbalstītu programmatūras industrijas un tās partneru – datoru ražotāju – centienus. BSA ir galvenā organizācija drošas un likumīgas digitālās vides veicināšanā. Tās galvenais birojs ir Vašingtonā, bet darbība norisinās 80 valstīs visā pasaulē. BSA Latvijā darbojas kopš 2001.gada.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us