Pētījums: Vairāk nekā 95% studentu un skolēnu atzīst, ka pieeja internetam atvieglo mācību procesu

Internets studentu un skolēnu ikdienā ieņem arvien svarīgāku lomu, proti, vairāk nekā 95% studentu un skolēnu vecumā virs 15 gadiem uzskata, ka pieeja internetam atvieglo mācību procesu kopumā. Tas pamatots ar iespēju vieglāk sameklēt informāciju un sazināties ar studiju vai skolas biedriem. Turklāt deviņi no desmit respondentiem uzskata, ka labas sekmes mācībās ir lielā mērā atkarīgas no iespējām izmantot internetu, liecina Lattelecom un tirgus izpētes aģentūras TNS Latvia veiktais pētījums.

Arī jauniešu vecāki apstiprina interneta nozīmi mācību procesā – 53% respondentu uzskata, ka iespējai izmantot internetu mācību procesā ir diezgan liela nozīme, bet 24% tam piešķir pat ļoti lielu nozīmi.

Studenti un skolēni atklāj, ka iespēja izmantot internetu atvieglo mācību procesu kopumā – to atzīst 99,8% studentu un 94,4% skolēnu. Kā būtiskākās interneta priekšrocības, kas palīdz mācībās, visbiežāk minēts, ka internets ļauj vieglāk sameklēt informāciju (96,3% gadījumu), komunicēt ar studiju vai skolas biedriem (79,3%), sekot līdzi sekmēm (60,5%), gūt dažādas jaunas idejas (56,7%), kā arī atslābināties un atgūt spēkus (34,9%).

Tāpat 94,2% studentu un 88,1% skolēnu norāda, ka pieeja internetam palīdz gūt labākas sekmes mācībās.

Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča komentē: „Savā darbā ik dienas novēroju, ka interneta pieejamības nozīme strauji palielinās. Priecē, ka internetam ir svarīga nozīme ne tikai izklaides un atpūtas brīžos, bet arī mācību procesā, kas jo īpaši svarīgi būs tagad, jaunajam mācību gadam sākoties. Fakts, ka pieeja informācijai tīmeklī palīdz iegūt labākas sekmes tiem, kuri mācās, rada motivāciju strādāt un censties vēl vairāk, lai internets būtu pieejams arvien vairāk mājsaimniecībām visā Latvijā. Labākas sekmes nozīmē vairāk zināšanu, līdz ar to pozitīvāku nākotnes perspektīvu, kas ir svarīgi gan katram konkrētajam jaunietim, gan mūsu valstij kopumā.”

Lattelecom ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas šobrīd īsteno plašu optiskā interneta infrastruktūras izbūvi Latvijā. Patlaban Lattelecom optiskais internets ar ātrumu līdz pat 500 Mbit/s jau ir pieejams vairāk nekā 380 000 mājsaimniecību gandrīz 30 pilsētās un apdzīvotās vietās visā valstī.

TNS pētījums veikts 2011. gada augustā un tajā piedalījās 403 studenti un skolēni vecumā virs 15 gadiem, kā arī 415 skolēnu vecāki vecumā no 25 līdz 55 gadiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us