Pētījums: Latvijā tipiskākā bilde mobilajos telefonos ir saistīta ar ģimeni

Vairākums jeb 71% mobilo telefonu lietotāju Latvijā izmanto telefonā iebūvēto fotokameru, turklāt katrs trešais atzīst, ka fotografē biežāk kopš telefonos ir pieejama fotokamera, secināts mobilo iekārtu mazumtirdzniecības līdera un eksperta „Trodeks” veiktajā pētījumā par mobilo telefonu lietošanas paradumiem Latvijā.

„Arvien vairāk palielinās to klientu skaits, kuriem būtisks kritērijs, iegādājoties mobilo telefonu, ir tieši iebūvētās fotokameras kvalitāte. Ja vēl pirms pāris gadiem ar kameru varējām iemūžināt graudainus attēlus, tad šodien droši varam teikt, ka iebūvētā kamera pamazām aizvieto vienkāršos fotoaparātus,” norāda „Trodeks” Reklāmas un mārketinga direktore Dace Škrabe.

Atbildot uz jautājumu, kādas ir tipiskākās bildes mobilā telefona aparātā, katrs otrais jeb 50% respondentu norādīja, ka tie ir attēli ar ģimenes locekļiem, 48% pauda viedokli, ka tās ir dabas ainavas, aptuveni trešdaļa jeb 32% atzina, ka telefonos ir iemūžinātas bildes no dažādām ballītēm. Mobilo telefonu lietotāji arīdzan skaidroja, ka telefonos var atrast fotoattēlus ar svarīgiem vai neparastiem notikumiem, draugu portretus, kā arī citas bildes.

Tā kā mobilie telefoni kļūst arvien daudzfunkcionālāki, tie pamazām ikdienā sāk aizstāt citas ierīces un paredzams, ka šī tendence nākotnē turpināsies. Eksperti uzskata, ka šāda tendence nākotnē īpaši izteikta varētu būt to klientu starpā, kuri fotoaparātu izmanto savā ikdienas darbā – apdrošinātāji, tirdzniecības pārstāvji utt.

„Analizējot patērētāju paradumus pa segmentiem, redzams, ka arvien vairāk klientu izvēlās mobilos telefonus ar labas kvalitātes kameru, lai tos izmantotu darba vajadzībām. Daļa fotoattēlus izmanto, lai īslaicīgi saglabātu informāciju, kontaktus, savukārt citi, lai iemūžinātu kādu konkrētu situāciju.” norāda Dace Škrabe.

„Trodeks” aptauja veikta internetā, aptaujājot 602 respondentus vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us