Pētījums: cik latvieši vidēji tērē jauna telefona iegādei?

Mobilo sakaru operatora “Tele2” dati liecina, ka TOP5 pirktākie viedtelefonu zīmoli pirmajā pusgadā ir “Samsung”, “Huawei”, “Apple”, “Nokia” un “Xiaomi”. Salīdzinot ar aizvadītā gada pirmo pusgadu, visstraujāko izaugsmi piedzīvojis “Xiaomi” zīmols. Savukārt vidējā summa, ko klienti tērē par telefona iegādi, palielinājusies par aptuveni 15%. 

TOP5 populārākie modeļi, ko izvēlas klienti, ir Samsung Galaxy A51, Huawei P30 Lite, Huawei P Smart, Samsung Galaxy A20e un Apple iPhone 11. Visbiežāk klienti telefonus izvēlas melnā, zilā un baltā krāsā.

Kopumā ir novērojams, ka turpina palielināties viedtelefonu lietošanas laiks. Ja gadu iepriekš klienti viedtelefonu lietoja aptuveni pusotru gadu un pēc tam iegādājās jaunu, tad šobrīd tie ir jau divi gadi. Vispieprasītākie ir vidējās klases telefoni un vidējā summa, ko šī gada pirmajā pusgadā klients iztērēja par telefona iegādi, bija 361 eiro. Klienti mobilos tālruņus galvenokārt pērk, izmantojot nomaksas iespēju,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.

Kā atzīst “Tele2”, viedtelefonu tirgu pirmajā pusgadā negatīvi ietekmēja pandēmija un klientu centru slēgšana uz gandrīz diviem mēnešiem. Lai arī digitālajos kanālos klientu skaits ļoti strauji pieauga, tas nespēja kompensēt klientu centru slēgšanu. Šobrīd situācija stabilizējas un pieprasījums pēc telefoniem atkal palielinās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

4 Responses

  1. Nezinu kaa forumaa var pievienot jaunu teemu no mobilaa bet..
    Boot.lv cenzuura paraada ka tajaa forumaa joprojaam tusee nevis cilveeciskums bet kautkaads absurdismarazms. Nezinu no kurienes tiem dundukiem ir iluuzijas par krutaakumu. Kaadreiz mazi esot bija taadi pashi “skolnieki” un “puishelji” kaa paarejie un bija meistari kas apmaaca.

    1. Papeetiet youtube u.c. visaadus motiveejoshos video, peetnieciskos video, dokumentaalos raidiijumus, paveerojiet kas apkaart notiek nesteidzoties un sevii notiek un varbuut pieleks shisuntas..piemeeram kraasu redze citaadaak staigaa melnbaltajaas brillees vai kontaktleecaas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us