Pētījums: ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju lieto mājas WiFi internetu

Gandrīz ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 24% respondentu šobrīd mājas izmanto WiFi jeb bezvadu internetu, liecina Lattelecom un tirgus izpētes aģentūras TNS veiktais pētījums.

Par iecienītākajām vietām mājās, no kurām pieslēgties internetam, apjautātie WiFi lietotāji ir atzinuši darbistabu un viesistabu (80,4% gadījumu). Populāras vietas ir arī guļamistaba (51,8%) un virtuve (43,1%). Par ērtām vietām interneta pārlūkošanai cilvēki atzīst arī dārzu un balkonu (15,7%), kā arī vannasistabu (12,1%).

„Cilvēki mūsdienās lieto vairāk nekā tikai vienu datu pārraides ierīci – galda vai portatīvo datoru, viedtālruni, planšetdatoru u.t.t. Šo ierīču izplatība pēdējos gados iedevusi otro elpu WiFi tīklu attīstībai ne tikai publiskajā vidē, bet arī mājās, jo situācijā, kad ģimenē ir vairākas datu pārraides ierīces, būtisks kļūst jautājums par jaudīga bezvadu interneta izmantošanu,” skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Aptaujas dati liecina, ka trešdaļa jeb 33,7% bezvadu interneta (WiFi) lietotāju mājās internetam ir pieslēguši trīs un vairāk ierīces. Dati norāda, ka bezvadu internetam, galvenokārt, jeb 85,6% gadījumu tiek pieslēgti klēpjdatori, lai gan plaši tiek izmantoti arī galddatori (33,7% gadījumu), mobilie telefoni (24,8%) un viedtālruņi (15,3%). Pagaidām vēl salīdzinoši nedaudzos gadījumos bezvadu internetu lieto, lai tīklam pieslēgtu plaukstdatorus (5,2%), printerus (4%) un planšetdatorus (3,6%).

Nedaudz lielāka daļa – 35,4% – aptaujāto lietotāju bezvadu internetam savas mājās pieslēdz divas ierīces, bet 31% respondentu mājās WiFi tīklam pieslēdz tikai vienu ierīci.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us