Pētījums apstiprina, ka e-cigaretes ir efektīvs veids, kā atmest smēķēšanu

e-cigaretes var palīdzēt atmest smēķēšanu

Oksfordas Universitātes tabakas atkarības pētnieku grupa “The Cochrane Tobacco Addiction Group” nesen pabeidza pētījumu, kas apstiprina, ka e-cigaretes efektīvāk palīdz cilvēkiem atmest smēķēšanu nekā nikotīna plāksteri vai košļājamā gumija. 

Lai gan e-cigaretes ir izmantotas gandrīz desmit gadus un ir vajadzīgi turpmāki pētījumi par ilgstošu to lietošanu, pētnieki gala ziņojumā apstiprināja, ka e-cigarešu lietošana ir daudzkārt mazāk kaitīga nekā parasto cigarešu smēķēšana. “Tagad ir pietiekami daudz pierādījumu tam, ka nikotīna e-cigaretes palielina smēķēšanas atmešanas varbūtību salīdzinājumā ar nikotīna košļājamām gumijām vai plāksteriem,” Reuters sacīja pētījuma dalībnieks Dr. Džeimijs Hartmans-Boiss

Pētnieku grupas dalībnieks, profesors Keitins Notlijs Medical Expressile teica , ka smēķēšana ir globāla veselības problēma. Daudzi cilvēki, kas smēķē, vēlas atmest, bet neizdodas. “Atšķirībā no košļājamās gumijas un plākstera, e-cigarete atdarina smēķēšanu. Tas palīdz radīt smēķēšanas sajūtu bez tā, ka lietotājs un citi apkārtējie cilvēki tiek pakļauti parastās cigaretes kaitīgajiem dūmiem, vienlaikus nodrošinot iespēju patērēt nikotīnu tiem, kam tas vajadzīgs,” sacīja profesors Notlijs. 

Pētnieki apgalvo, ka tagad ir iegūti ticami klīnisko pētījumu pierādījumi, ka nikotīnu saturošās e-cigaretes ir vairāk noderīgas, lai atmestu smēķēšanu

Lai gan mums vēl nav pierādījumu par e-cigarešu ilgtermiņa risku veselībai, pieejamie pierādījumi liecina, ka e-cigaretes ir daudz drošākas nekā smēķējamā tabaka. Īslaicīgas blakusparādības, piemēram, iekaisis kakls vai slikta dūša, ir līdzīgas tām, kas var rasties, lietojot citas nikotīna aizstājterapijas metodes, piemēram, nikotīna plāksteri vai košļājamo gumiju.”

Pētnieku grupa neatrada skaidru pierādījumu tam, ka e-cigaretes ir kaitīgas veselībai. Tomēr pierādījumi par šiem kaitējuma faktoriem ir neskaidri, jo pētījumu skaits joprojām ir mazs, un nopietnu veselības problēmu sastopamība pētījumos bija reti novērojama gan e-cigarešu lietotāju, gan parasto cigarešu lietotāju vidū. 

Pētījumā tiek skaidrots, ka e-cigaretes ir tehnoloģija, kas ir attīstības stadijā. Jaunākajām e-cigaretēm ir labākas iespējas piegādāt nikotīnu nekā tām, kas ražotas senāk. Nepieciešami jauni pētījumi, lai apstiprinātu hipotēzi, ka smēķēšanas atmešana var būt atkarīga arī no izmantotās e-cigaretes veida.

Pētījumus par e-cigaretēm plānots turpināt un pilnveidot, taču zinātnieki ir vienisprātis par to, ka e-cigaretes ir ievērojami mazāk kaitīgas nekā tradicionālās cigaretes, taču nevar teikt, ka to lietošana ir bez riska.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us