Pelnošākās Youtube zvaigznes – bērni un videospēļu spēlētāji

Anastasija Radzinskaja ir neparasta mediju zvaigzne. Krievijas dienvidos dzimušajai meitenei tika konstatēta bērnu cerebrālā trieka, un ārsti baidījās, ka viņa nekad nespēs runāt. Lai dokumentētu viņas attīstību ar terapijas palīdzību, vecāki vietnē YouTube ievietoja video, lai draugi un radinieki varētu sekot līdzi viņas progresam.

Video redzamas tipiskas bērnu lietas: spēlēšanās kopā ar tēti, lēkāšana pa piepūšamu pili un rotaļas ar kaķi. Katrā video ir lipīgas melodijas un bērnu ķiķināšana. Drīz vien viņa ieguva sekotājus visā pasaulē. Lielākais hits bija 2018. gada ceļojums uz zoodārzu kopā ar viņas tēti Juriju. Viņi tur redzami dejojam pie bērnu iemīļotā “Baby Shark”, slaucam govi un ēdam saldējumus. Šim video ir 798 miljoni skatījumu, kas liecina par augošo mediju biznesu, kas no 2018. gada 1. jūnija līdz 2019. gada 1. jūnijam Radzinskajā ir ieguldījuši $18 miljonus.

Anastasijas 7 kanālu kopējais abonentu skaits ir 107 miljoni. Kopējais video skatījums – vairāk kā 42 miljardi. Viņa ir 3. vietā “Forbes pelnošāko YouTube zvaigžņu” reitingā 2019. gadā, kur aprēķināti tiešie pirmsnodokļu ieņēmumi, kas iekasēti no reklāmām, sponsorēta satura, preču pārdošanas, ekskursijām un daudz kā cita.

Tas ir diezgan labs bizness priekš 5 gadīga bērna, bet ne gluži tik labs kā 8 gadus vecajam Raienam Kajī, 2019. gada top YouTube pelnītājam. Šis bērns kļuva slavens “unboxing” jeb izpakošanas žanrā – kameras priekšā atverot dāvanas un sniedzot komentārus par tām. Raiena ToysReview debitēja 2015. gadā un tagad ir pāraudzis par bērnu kanālu “Ryan’s World” ar 24 miljoniem abonentu.

YouTube ir populārākā aukle pasaulē,” saka menedžmenta kompānijas “Yoola” vadītājs Eials Baumels, kurš specializējas digitālajās zvaigznēs.

Video, kuros ir bērni, ir skatīti gandrīz trīs reizes vairāk nekā citu veidu video, liecina pērn veiktais Pew Research Center pētījums. Citā Pew pētījumā atklājies, ka 81% vecāku, kuriem ir 11 gadus veci vai jaunāki bērni, ļauj viņiem skatīties YouTube.

Šajā platformā ir atrodams arī izglītojošs saturs — tikai tas nav tik pelnošs. YouTube desmit lielākie pelnītāji no 2018. gada 1. jūnija līdz 2019. gada 1. jūnijam ienesa $162 miljonus. To skaitā ir Raiens un Nastja, kā arī pieci videospēļu spēlētāji, kas spēlē populāras spēles, piemēram, Minecraft un Fortnite. Dude Perfect, kas ierindojas 2. vietā ar $20 miljoniem, ir pieci trīsdesmitgadnieki, kas spēlējas ar pusaudžu rotaļlietām, piemēram, ar milzīgām Nerf lodēm, un Rhett and Link (4. vietā ar $17.5 miljoniem) testē ēdienus, piemēram, Flamin Hot Cheetos-flavored Pop-Tarts.

Šie bērni ir pierādījuši, ka video ir tikai sākums. Raienam tagad ir sava zīmola rotaļlietu, apģērbu un mājas preču līnija, kas tiek pārdota Target, Walmart un Amazon, kā arī televīzijas šovs Nickelodeon un darījums ar Hulu. Nastja, kura saņem neiedomājamas summas no sponsoru zīmoliem, ieskaitot Dannon un Legoland, šogad laidīs klajā rotaļlietu un mobilo spēļu līniju un izdos grāmatu. Pagājušajā gadā viņa kopā ar vecākiem pārcēlās no Krasnodaras Krievijā uz Bokaratonu Floridā.

YouTube, vienojoties ar FTC par bērnu tiešsaistes konfidencialitātes aizsardzības likuma noteikumu pārkāpšanu, strādā pie tā, lai pēc iespējas ierobežotu YouTube bērnu kanālu skaitu. YouTube pirmais solis ir aizliegt mērķētas reklāmas, kas redzamas bērniem saistoša satura laikā. Aizliegums stāsies spēkā šogad. Ir teikts, ka jaunās vadlīnijas paredz arī meklēšanas rezultātu ietekmēšanu, lai Google meklēšanas rezultātu augšgalos neparādītos bērnu video.

#10 | VanossGaming (Evan Fong)

Ieņēmumi: $11.5 miljoni

Evans Fongs, kas tiešsaistē ir pazīstams kā “VanossGaming”, viena gada laikā ar saviem “Grand Theft Auto V” un “Minecraft” video ieguva vairāk nekā 1,5 miljardus skatījumu.


#9 | DanTDM (Daniel Middleton)

Ieņēmumi: $12 miljoni

Britu Minecraft un Fortnite spēlētājs jau sen ir viens no populārākajiem youtuberiem. Viņa auditorija ir no visas pasaules.


#7| Markiplier (Mark Fischbach)

Ieņēmumi: $13 miljoni

Marks Fišbahs, plašāk pazīstams kā “Markiplier”, ir spēļu veidotāju iemīļota persona. Viņš prezentē jaunākās spēles un pats sevi. Kopā ar  youtuberi Jacksepticeye ir izveidojis augstas kvalitātes apģērbu līniju, kas paredzēta datorspēļu spēlētājiem.


#7 | PewDiePie (Felix Kjellberg)

Ieņēmumi: $13 miljoni

Reiz YouTube pelnošākā zvaigzne, datorspēļu spēlētājs Fēlikss Kjellbergs, kurš dzimis Zviedrijā, pamanījies izsprukt no vairākiem skandāliem, kas saistīti ar rasismu un antisemītiskiem video.


#6 | Preston (Preston Arsement)

Ieņēmumi: $14 miljoni 

Prestons Arsements, karjeru sāka ar Call of Duty spēlēšanu un drīz vien kļuva tik populārs, ka papildus spēļu saturam sāka publicēt arī draudzīgas izjokošanas. Ārpus YouTube viņš nopelna naudu ar Minecraft serveru uzturēšanu.


#5 | Jeffree Star

Ieņēmumi: $17 miljoni

Savu karjeru viņš iesāka kā mūziķis MySpace platformā, bet pēc tam Jeffree Star pārcēlās uz YouTube, kur izveidoja grima likšanas pamācību kanālu. Tagad viņš izmanto Youtube, lai prezentētu savu kosmētikas līniju, kas, kā viņš apgalvo, ir vismaz astoņu ciparu ieņēmumi, pateicoties populārajām lūpukrāsām, acu ēnām un citiem kosmētikas līdzekļiem.


#4 | Rhett and Link

Ieņēmumi: $17.5 miljoni

Divas no YouTube pirmajām zvaigznēm, kas vada vienu no populārākajiem dienas šoviem – Good Mythical Morning.  Viņi ir paplašinājuši savu komēdiju zīmolu līdz četriem kanāliem, podkāstam, divām grāmatām, un pagājušajā gadā iegādājušies daudzkanālu tīklu Smosh par $10 miljoniem.


#3 | Anastasia Radzinskaya

Ieņēmumi: $18 miljoni

Krievu izcelsmes 5 gadus vecā meitene ir kļuvusi par vienu no pasaulē straujāk augošajām YouTube satura veidotājām, pateicoties video ierakstiem septiņās valodās, kuros viņa spēlējas kopā ar savu tēti. Video tiek raidīti dažādos YouTube kanālos, piemēram, Like Nastya.


#2 | Dude Perfect

Ieņēmumi: $20 miljoni

Pieci 30-gadīgi draugi kopā spēlē dažādas sporta spēles, rāda trikus, un lauž Ginesa pasaules rekordus. Tādi video kā Boulling Trick Shots un Bubble Wrap Battle, palīdzēja viņiem noslēgt televīzijas līgumu “The Dude Perfect Show”, kas tiek demonstrēts Nickelodeon kanālā.


#1 | Ryan Kaji

Ieņēmumi: $26 miljoni

Astoņus gadus vecais Raiens pirmo reizi parādījās YouTube, kad viņam bija tikai 3 gadi, kameras priekšā izpakojot un testējot rotaļlietas. Viņš ir paaudzies un savā Youtube kanālā veic dažādus zinātniskus eksperimentus. Ārpus YouTube viņš ir izveidojis savu rotaļlietu un apģērbu līniju, šovu kanālā Nickelodeon un darījumu ar Hulu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us