Peidžs un Brins gatavojas pārdot daļu no savām Google akcijām

Google dibinātāji Lerijs Peidžs un Sergejs Brins šobrīd gatavojas pārdot piecus miljonus Google akcijas. Baumas par šādu soli izskanējušas jau sen, tagad tās esot apstiprinājušās. Šis pārdošanas plāns ir uz nākamajiem pieciem gadiem.

Ja tiešām šāds darījums notiktu, tad pēc šīs piektdienas akciju noslēgšanas datiem katrs no diviem Google dibinātājiem savā īpašumā iegūtu 2.75 miljardus ASV dolāru.

Šāda darījuma rezultātā mainītos arī Sergeja Brina un Lerija Peidža balsstiesību nozīmīgums uzņēmumā, jo tie zaudētu kontrolpaketi un kopīgi abiem piederētu zem 50% balsu, precīzāk – 48%. Tas nozīmē, ka viņi divi vien nespētu pieņemt nozīmīgus lēmumus Google attīstība bez citu balsstiesīgo piekrišanas.

Peidžs un Brins gan atklāj, ka arī turpmāk viņi piedalītos aktīvā uzņēmuma pārvaldībā un kontrolē. Vēl tika piebilsts, kas uzņēmuma vadītājs Ēriks Šmits pārvalda 10% Google balsstiesību, tādējādi Google triumvirāts tomēr saglabātu pilnīgu kontroli pār uzņēmumu.

Peidžs un Brins šobrīd pārvalda kopīgi 57.7 miljonus Google akciju, tātad viņi gatavojas pārdot 17% no sava īpašuma.

Google sabiedrisko attiecību pārstāvis Džeins Peners stāstīja, ka Google dibinātāji Lerijs Peidžs un Sergejs Brins beidzot esot nobrieduši šim solim vairāk kā jebkad agrāk , bet viņi negrasās aiziet no uzņēmuma un turpinās piedalīties ikdienas darbos un vadīšanā. Šī akciju pārdošana ir daļa no kāda ilgtermiņa stratēģiskā plāna – individuālo aktīvu diversifikācijai un likviditātei.
Šis jaunais plāns sekojot iepriekšējam 18 mēnešu plānam 2004. gadā, kad Peidžs un Brins katrs pārdeva pa 7.2 miljoniem akciju, bet Šmits 2.2 miljonus.

Jāpiebilst gan, ka Google akcijas tiek dalītas 2 klasēs – abu dibinātāju un vadītāja akcijas ir klasē B, kas katrai akcijai dod 10 balsis, bet kad šīs akcijas tiks pārdotas, tās tiks konvertētas uz A klasi, kurā katrai no akcijām būs tikai 1 balss.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us