Pavasara uzkopšana – padomi un ieteikumi

Pavasara mājas uzkopšana ir lielisks veids, kā sagatvoties jaunajai, vasaras, sezonai. Valstīs, kur ir aukstas un garas ziemas, pavasara tīrīšana ir kā veids, kā sagatvoties siltajam laikam, atbrīvojoties no ziemas iekrājumiem un putekļiem. Tomēr, noteikti nevajadzētu gaidīt līdz pavasarim, ja vēlaties uzkopt savu māju un šie padomi lieliski noderēs arī jebkurā citā laikā.

Sastādiet grafiku un rīcības plānu

Pirms jebkura darba izpildes ir svarīgi sastādīt darba plānu, peveicamos darbiņus un secību. Kā arī, ir ļoti svarīgi saprast, vai ir pieejami visi nepieciešamie līdzekļi tīrīšanai, piemēram, logu tīrītājs. Neatkarīgi no tā, ar ko tiek sākta tīrīšana, plāns ļaus jums koncentrēties uz veicamo uzdevumu un neizlaist kādu svarīgu telpu vai paveicamo darbiņu.

Atbrīvojieties no nevajadzīgajām lietām un mantām

Lai gan mājā iespējams ir viss ir sakārtots un salikts kārtīgi, ja mantu un dažādu lietu būs pārāk daudz, radīsies nekārtības “sajūta”. Tāpēc , ir ļoti gudri un ieteicami pāris reizes gadā atbrīvoties no lietām, kuras netiek izmantotas un tikai krāj putekļus. Trauki, drēbes, dažādas rotaļlietas un citas mantas bieži vien stāv gadiem ilgi un neviens viņas neizmanto. Lielā pavasara tīrīšana ir īstais laiks, lai pārkstatītu, ko mēs ikdienā nelietojam un nododu tās lietas citiem cilvēkiem.

Veicot pavasara tīrīšanu, domājiet par vidi un zāļāku dzīvesveidu

Plānojot lielo pavasara tīrīšanu ir īstais brīdis pārdomāt savus tīrīšanas līdzekļus un ieguldīt jaunākās, modernākās un “zalākās” iekārtās. Tvaika tīrītājs ir viens no labākajiem zaļajiem līdzekļiem, kas pēdējos gados kļuvis patiesi populārs un to var izmantot arī ikdienā. Tvaika tīrītāju var izmantot mikroviļņu krāsns, flīžu, cieto grīdu, virtuves iekārtu, vannas istabu un pat āra telpu tīrīšanai. Tā kā tvaika tīrītājos tiek izmantoti tikai karstā ūdens tvaiki, tie ir 100% dabisks tīrīšanas risinājums, kas nesatur ķīmiskas vielas. Tāpat auduma lupatiņas spēj paveikt brīnumus un nav nepeiciešami ķīmiski līdzekļi, lai māja spīdētu un laistītos.

Virtuves un vannas istabas uzkopšana

Vannas istabas un virtuves uzkopšana bieži aizņem daudz vairāk laika un prasa lielāku piepūli, dēļ specifiskās telpu lietošanas. Tomēr, ir dažas lietas, par kurām vienmēr vajadzētu piedomāt, veicot uzkopšanu virtuvē un vannas istabā:

·         Neaizmirstiet par skapīšiem – notīriet arī skapīšu durvis un virs skapīšiem

·         Pārbaudiet skapīšu saturu, derīgumu termiņu produktiem, precēm un zālēm

·         Izmantojiet tīrīšanas līdzekļus, kas nebojās virsmas un flīzes

Veiciet uzkopšanu no augšas uz leju

Neatkarīgi no tā, kuru telpu jūs tīrat, veicot lielo uzkopšanu ir jāsāk tīrīt no augšas un leju – ir svarīgi sākt no griestiem un pabeigt ar grīdu mazgāšanu. Šīs ir viens no svarīgākajiem padomiem, lai nenāktos mazgāt grīdu vairākas reizes.

Neaizmirstiet par logiem un sienām

Cilvēki ļoti bieži veic grīdu tīrīšanu, bet parasti aizmirst par sienām un logiem. Ne visi putekļi nosēžas uz grīdas un citām virsmām. Vienkārši izmantojiet mitru dvieli, lai noslaucītu sienas un žalūzijas (sākot no augšas). Noņemiet un izmazgājiet aizkarus un kārtīgi notīriet logus gan no iekšas, gan ārpuses.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us