Mums visiem patīk ātrās uzlādes iespējas, kas atrodamas daudzos mūsdienu viedtālruņos, taču kāda drošības firma ir secinājusi, ka simtiem miljonu ātrās uzlādes strāvas adapteru un enerģijas banku ir neaizsargātas pret hakeru uzbrukumiem un tie var sabojāt jebkuru aparatūru.
Saskaņā ar Tencent Security Xuanwu Lab teikto, šī problēma tiek uzskatīta par vienu no visplašāk izplatītajiem uzbrukumiem digitālajās ierīcēs.
Visiem strāvas adapteriem un atkārtoti uzlādējamiem akumulatoriem ir enerģijas pārvaldības shēma, ko kontrolē barošanas pārvaldības integrētā shēma (angļu: power management integrated circuit – PMIC) ar savu programmaparatūru. Katru reizi, kad ierīce tiek pievienota adapterim vai akumulatoram, tā piemēro nepieciešamos sprieguma un strāvas parametrus. Tas ir brīdis, kad lādētāja programmaparatūra kļūst neaizsargāta pret ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem, kas atrodas termināļa ierīcē (vai citur).
Pārveidojot uzlādēšanas ierīces programmaparatūru, uzbrucēji var kontrolēt ierīces izejas jaudu (un mūsdienu ātrās uzlādes adapteri un akumulatori var viegli izvadīt jaudu līdz ~ 100 W), tādējādi pakļaujot viedtālruņus, planšetdatorus vai klēpjdatorus sadegšanas vai pat eksplodēšanas riskam.
Tencent Security Xuanwu Lab nesen pārbaudīja 35 ātrās uzlādes barošanas adapterus un lādējamos akumulatorus no astoņiem dažādiem zīmoliem, kurus darbina deviņi dažādi PMIC. Visas ierīces ir pieejamas veikalos. Tā atklāja, ka 18 no 35 ātrās uzlādes ierīcēm bija drošības problēmas.
Modificēto programmaparatūru diezgan viegli var aizstāt ar likumīgu programmaparatūru, taču praktiski nav iespējams noskaidrot, vai konkrētā ātrās uzlādes ierīce ir apdraudēta.