Pasniegta Tāļa Bērča piemiņas balva par ieguldījumu IT izglītībā un informācijas sabiedrības veicināšanā

[b]Šodien par izcilu ieguldījumu IT izglītībā un informācijas sabiedrības veicināšanā Smiltenes ģimnāzijas informātikas skolotājam Andrejam Miķim tika pasniegta Tāļa Bērča piemiņas balva.

Baltijas tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” dibinātā balva un stipendija 1000 latu apmērā jau piekto gadu tiek piešķirta Latvijas informātikas skolotājam par moderno tehnoloģiju rīku izmantošanu mācību procesā, inovatīvu metožu ieviešanu mācību priekšmetu apguvē un skolēnu motivēšanu apgūt informātikas zinības.[/b]

2012. gada balvas laureāts Andrejs Miķis ir Smiltenes ģimnāzijas informātikas un fizikas skolotājs, direktora vietnieks informātikas jautājumos. Viņa kandidatūru balvai izvirzīja ilggadējie Smiltenes ģimnāzijas darba kolēģi.

Indra Sāmīte, sabiedrības “Tilde biznesa attīstības direktore, viena no žūrijas loceklēm: “Skolotāja Andreja Miķa ieguldījums Smiltenes novada attīstībā informācijas tehnoloģiju jomā ir patiesas ievērības cienīgs. Pateicoties Andrejam, Smiltenes ģimnāzijā, bibliotēkā un Smiltenes novada domē ir izveidota moderna IT infrastruktūra. Kā IT nozares pārstāvji esam pateicīgi visiem informātikas skolotājiem, kuru ikdienas darbs nodrošina skolēniem kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību šajā jomā, jo tieši jaunās paaudzes zināšanas veidos mūsu valsts nākotni.”

Smiltenes ģimnāzijas pedagogi Andreju Miķi raksturo kā enerģisku un svaigām idejām bagātu kolēģi, kurš vienmēr tiecas uz jauniem izaicinājumiem IT izglītības jomā. Ik gadu skolotāja vadībā Smiltenes ģimnāzijas audzēkņi piedalās novada un valsts informātikas olimpiādēs. Paralēli darbam ģimnāzijā Andrejs Miķis ir izveidojis vairākus nozīmīgus IT projektus Latvijas Izglītības informatizācijas sistēmā. Arī citi Latvijas informātikas skolotāji ikdienā izmanto Andreja Miķa izstrādātos IT risinājumus – dažādas programmas interaktīvai mācību priekšmetu apguvei.

[b]Tāļa Bērča piemiņas balva izglītības veicināšanai IT jomā[/b]

[img]/images/upload/20121102173205.jpg[/img]

Uzņēmuma “Tilde” nodibinātā piemiņas balva un stipendija ir veltīta reģionu IT izglītības ekspertu konferences “LatSTE” dibinātāja, izcilā Ogres ģimnāzijas pedagoga, Ogres Interneta centra un Ogres rajona Pašvaldību vienotās informācijas centra vadītāja Tāļa Bērča piemiņai. Tālis Bērcis ar savu darbu un personīgo piemēru ir mudinājis simtiem citu IT skolotāju aktīvi iesaistīties šīs jomas attīstībā gan savā skolā un novadā, gan arī valsts mērogā.

Kopš piemiņas balvas dibināšanas 2008. gadā labākā informātikas skolotāja balvai ir pieteikti vairāki desmiti vispārizglītojošo un vidējo profesionālo skolu informātikas skolotāju no visas Latvijas. Tā pērn Tāļa Bērča piemiņas balva un stipendija par izcilu ieguldījumu informātikas izglītībā tika piešķirta Pļaviņu novada ģimnāzijas informātikas un programmēšanas pamatu skolotājam Aldim Lazdam. Savukārt iepriekš balvu saņēmuši Druvas vidusskolas informātikas skolotājs Normunds Svētiņš, Lielvārdes pamatskolas direktora vietnieks informātikas jautājumos Māris Roga, un Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja Dace Tomsone.

Tāļa Bērča piemiņas balvas un stipendijas ieguvēju noteica komisija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Latvijas skolām, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes, uzņēmuma “Tilde” un konferences “LatSTE” organizatoriem.

Tāļa Bērča piemiņas balva pasniegta ikgadējā konferencē “LatSTE” – Latvijas Skolu Tehnoloģiju ekspozīcija, kas šogad notika Pļaviņu novada ģimnāzijā. Lai dalītos pieredzē par realizētajiem tehnoloģiju projektiem izglītības jomā un pārrunātu to attīstības virzienus nākotnē, konferencē jau piecpadsmito reizi vienkopus pulcējas Latvijas, kā arī ārzemju IT un izglītības nozares eksperti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us