Pasaulē pirmais 4G tīkls svin gada jubileju

Kā mobilo sakaru inovāciju līderis Latvijas Mobilais Telefons pirmais un vienīgais no operatoriem Latvijā šogad piedāvāja iedzīvotājiem izmēģināt nākotnes mobilo sakaru tehnoloģiju – tā saucamo 4G tīklu, kas nodrošina datu pārraides ātrumu līdz pat 100 Mb/s. Savukārt tieši pirms gada Zviedrijā un Norvēģijā sāka darboties pirmais pasaulē komerciālais 4G tīkls, ko piedāvā viens no LMT pamatkapitāldaļu īpašniekiem – skandināvu telekomunikāciju uzņēmums TeliaSonera.

LMT prezidents Juris Binde: ”LMT ir gatavs 4G ieviešanai Latvijā, taču valstiskā līmenī vēl jāatrisina frekvenču jautājumi. LMT piedāvātie 4G testi bija lieliska iespēja Latvijas iedzīvotājiem izmēģināt jaunākās mobilo sakaru tehnoloģijas, kas nākotnē varētu dot iespēju attīstīt jaunas biznesa un izklaides idejas. Jau testu laikā aptaujātie cilvēki ļoti augstu novērtēja 4G ātrumu un vairāk nekā puse no viņiem atzina, ka jau tagad vēlētos lietot šo pasaulē ātrāko mobilo internetu.”

LMT šogad pirmais Baltijā demonstrēja pilnas infrastruktūras 4G tīklu, veicot sekmīgus testus Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un Rēzeknē. Datu pārraides ātrums 4G tīklā LMT veiktajos testos bija no 20-98,2 Mb/s, savukārt vidējais ātrums – 40-70 Mb/s. Testu ietvaros veiktajā iedzīvotāju aptaujā, gandrīz visi respondenti 4G ātrumu novērtēja kā ļoti labu, raksturojot to ar vārdiem – “Aizraujošs ātrums, manam mājas liek nobālēt”, “Tas noteikti būs jaudīgs”, “Ātrs, praktisks, mobils” un “100% labs”. 52% aptaujāto atzina, ka noteikti 4G lietotu, lai gan pagaidām lielai daļai lietotāju pietiek ar šobrīd LMT nodrošināto 3G datu pārraides ātrumu. 85% no visiem respondentiem aptaujā arī apliecināja, ka kaut reizi dzīvē ir lietojuši mobilo internetu.

Saskaņā ar TeliaSonera informāciju, datu pārraides apjoms šī operatora tīklā kopš 2005. gada ir pieaudzis 10 reizes un turpina palielināties. Atbilstoši pēdējiem Telia Sonera 4G klientu aptaujas datiem pasaulē, būtiski mainījušies lietotāju mediju patēriņa paradumi. Apmēram 23% no aptaujātajiem vairāk skatās interneta TV, savukārt 28% lietotāju biežāk klausās interneta radio vai apmeklē mūzikas serverus. Jau tagad ir mainījies interneta pakalpojumu patēriņš, piemēram, vairāk kā 46% lietotāju ārpus mājas lieto internetā biežāk kā pirms tam, un 12% vairāk piedalās tiešsaistes jeb online spēlēs. Saskaņā ar LTE karti (http://ltemaps.org/) komerciālā režīmā 4G tīkls šobrīd pieejams 10 valstīs: Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā, Vācijā, Austrijā, Polijā, Uzbekistānā, Honkongā un ASV.

LMT ir bijis pirmais daudzu jaunu mobilo sakaru produktu un pakalpojumu ieviesējs. Īpaši jāatzīmē LMT loma mobilā interneta attīstībā Latvijā. LMT klientiem mobilais internets ir pieejams visā LMT tīkla pārklājuma zonā, kas ir vairāk nekā 99% Latvijas teritorijas, tai skaitā vairāk nekā 65% teritorijas pieejams ātrgaitas 3G mobilo sakaru tīkls.

LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu. Tas nodrošina iespēju ērti piekļūt modernajiem LMT pakalpojumiem arī reģionos. Augsto kvalitāti LMT spēj nodrošināt, pateicoties lielām investīcijām tīkla attīstībā, jo LMT iegulda ievērojami vairāk nekā konkurenti. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši 300 miljonus latu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us