Par 40% palielinājies laiks, ko iedzīvotāji velta video skatīšanai

Latvijas iedzīvotāji daudz laika velta tieši video skatīšanai

Kopš pagājušā gada augusta par vairāk nekā 40% palielinājies laiks, ko Latvijas iedzīvotāji velta video satura skatīšanai, šobrīd sasniedzot vidēji 120 stundas mēnesī, liecina dati par video satura platformu “Go3”. Papildus tam, mobilo sakaru operatora BITE apkopotā statistika rāda, ka visbiežāk video satura skatīšanai tiek izmantots telefons vai televizors, kam seko dators. Kopumā novērojams, ka arvien vairāk cilvēku vēlas koplietot kontu, skatīties īpaši viņiem interesējošu saturu, sevišķi šobrīd, kad teju visa ģimene lielāko daļu laika pavada mājās.

2020. gada aprīlī “Go3” kļuva pieejams arī pie BITES, un gada laikā strauji audzis ne tikai šīs platformas klientu skaits, kas šobrīd mērāms desmitos tūkstošu, bet arī stundu skaits, ko cilvēki pavada, skatoties seriālus, filmas u.tml. Salīdzinot pērnā gada augustu ar šī gada sākumu, viens “Go3” klients mēnesī video straumēšanā pavada par 35 stundām jeb aptuveni 40% vairāk, šogad tam sasniedzot kopumā 120 stundas mēnesī. 

Latvijas iedzīvotāji pielāgo video skatīšanos savai ikdienai; Lietuvā dominē sporta saturs, bet Igaunijā – filmas

Saskaņā ar BITES datiem, visbiežāk cilvēki video saturu patērē, izmantojot telefonu (61%) vai televizoru (60%), kā arī datoru (48%). Plašāk raugoties uz video satura patērēšanas tendencēm, skaidri iezīmējas atšķirības “Go3” izmantošanā pat Baltijas valstu līmenī.

Piemēram, Lietuvas iedzīvotāji visaktīvāk skatās sporta pārraides un tiešraides, mazāk izmantojot iespējas saturu skatīties sev ērtā laikā. Viņi ir arī kriminālā žanra seriālu, spriedzes filmu un lokālā satura cienītāji.

Turpretim Latvijas iedzīvotāji ļoti aktīvi izmanto iespējas saturu patērēt sev piemērotākā laikā. Salīdzinot ar kaimiņiem Lietuvā, Latvijas iedzīvotāji pērn mazāk sekoja līdzi sporta notikumiem, nemainīgu interesi vien saglabājot par hokeju un boksu. Mūsu valstī lielā cieņā ir arī ģimenes filmas un sieviešu auditorijai paredzēti seriāli, kā arī, protams, lokālais saturs.

Savukārt Igaunijas iedzīvotāji ir filmu fani, viņi labprāt skatās mākslas un bērnu filmas, tāpat viņu interešu lokā ir arī realitātes šovi. Sporta saturā cilvēkus Igaunijā vairāk piesaista motosporta, auto rallija, boksa un cīņu sporta pārraides. 

Ņemot vērā dažādās intereses, vienu video satura platformas kontu lieto vairāki cilvēki

BITES datos atklāts, ka vienu video satura platformas kontu visbiežāk lieto divi vai pat trīs cilvēki. Atšķirības vērojamas arī Latvijas reģionu griezumā, piemēram, Rīgā, vairāk kā citur, vienu video satura platformas kontu pamatā izmanto viens lietotājs, savukārt reģionos un lauku rajonos – divi vai trīs lietotāji. 

Nākamās paaudzes televīzija “Go3” piedāvā skatīties populārākos TV kanālus, seriālus, filmas, multfilmas un sporta pārraides mājās vai ikvienā citā vietā, kur pieejams internets bez konkrēta laika ierobežojuma. Viss saturs ir pieejams vietējā valodā bez reklāmām un dažādās ierīcēs – viedajā televizorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai klēpjdatorā. “Go3” ir daļa no lielākās mediju grupas Baltijā “TV3 Group”, kas Latvijā apvieno arī televīzijas kanālus TV3, TV3 Life, TV6, “3+” un TV3 Mini, radio staciju “Star FM”, bezmaksas video satura platformu “TV3 Play”, digitālās reklāmas platformu “SmartAD”, ziņu un izklaides portālu “Skaties.lv”, kā arī vienu no vadošajiem televīzijas piegādātajiem “Home3”.

*Pētījumu kompānijas “RAIT” pētījums par “Go3” satura izmantošanu veikts 2021. gada janvārī, tajā piedaloties 2072 respondentiem no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

  1. es go3 visvairāk laika veltu seriāliem, kā piemēram tunelis, nemīlētie, bandu kari, nebaides ne no kā un viņas melo labaak. :)) tagad arī tet sāk līdzinaties kaa go3, tikaiatšķiras seriali, ir dazi, ko var skatities tet+ bet ir tadi kurus var skatities tikai go3…;?? šobrīd abonēju abus. :))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us