Optisko internetu līdz 100 Mbps izvēlas 81% lietotāju

Preses relīze. Telekomunikāciju uzņēmums ir Lattelecom papildinājis savu vērienīgās optiskās infrastruktūras tīkla izbūves plānu, tam pievienojot 43 daudzdzīvokļu mājas, par kurām iedzīvotāji Lattelecom mājas lapā nobalsojuši visvairāk. Optiskā tīkla izvēršanas plāni tiek mainīti arī tad, ja klients ir ar mieru līdzfinansēt pakalpojuma ierīkošanu.

11 000 cilvēku ir nobalsojuši Lattelecom mājas lapā par Optisko internetu

Optiskā interneta pārklājuma karte

Jau nepilni 11 000 unikālo lietotāju mājas lapā http://optika.lattelecom.lv ir balsojuši par savas mājas pievienošanu Lattelecom optiskajam tīklam. Lielākā aktivitāte bijusi pilsētās, kur jau ir pieejams optiskais internets – Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī – taču savā dzīvesvietā pēc iespējas ātrāk optisko pieslēgumu vēlas sagaidīt arī Jūrmalas, Ventspils, Liepājas un Ogres iedzīvotāji – tur darbus plānots uzsākt pavisam drīz. Izvērtējot iedzīvotāju balsojumu, optiskais kabelis jau ievilkts Ieriķu ielā 43 (Rīga), vēl 36 mājās izbūve sāksies tuvāko 6 mēnešu laikā.

Māju pieteikumi optiskajam internetam

Atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, Lattelecom pieņem arī māju kolektīvos pieteikumus. Pateicoties šai iedzīvotāju aktivitātei optiskajam tīklam tiks pievienotas Stērstu ielas 16, Lielirbes ielas 6 un Komētas ielu 8; 10; 12 un 14 mājas Rīgā.

Optiskā interneta kabelis

Adresēs, kuras pagaidām neietilpst optiskā tīkla izvēršanas plānos, jauno tehnoloģiju iespējams pievilkt ātrāk, ja klienti piedalās ar līdzfinansējumu. Turklāt, ja klients piedalās izmaksu segšanā, optisko tīklu iespējams ierīkot gan privātmājās un mazstāvu ēkās, gan attālākās pilsētas vietās un ciematos.

Optiskajam interneta infrastruktūra joprojām tiek būvēta

„Zinu, ka Lattelecom optiskā interneta pieslēgumu ar nepacietību gaida iedzīvotāji visā Latvijā, un mēs šobrīd ļoti aktīvi izbūvējam šo vērienīgo infrastruktūru. Lattelecom prioritāte pašlaik ir daudzstāvu mājas biezāk apdzīvotās teritorijās, taču mūsu interesēs ir ievilkt optiku tieši tur, kur to patiešām gaida, tādēļ dodam iespēju arī pašiem iedzīvotājiem ietekmēt mūsu izbūves plānus un ātrāk tikt pie optiskā pieslēguma savā adresē. Katru pieteikumu rūpīgi izvērtējam – jo aktīvāki ir iedzīvotāji, jo lielāka iespēja, ka tieši viņu māja ātrāk tiks pievienota optiskajam tīklam,” informē Lattelecom Optisko tehnoloģiju biznesa daļas direktors Raivis Mackevičs.

Kur var nobalsot par Optiskajam interneta pieslēgšanu

Nobalsot par sev vēlamo optiskā pieslēguma adresi iespējams http://optika.lattelecom.lv. Turpat var arī apskatīt adreses, kurās optiskais internets pieejams jau patlaban vai tiks pieslēgts tuvāko sešu mēnešu laikā.

Optiskais tīkls vienīgais Latvijā nodrošina stabilu interneta ātrumu ikvienam pakalpojuma saņēmējam. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums vienīgi attiecīgajam klientam.

1530 mājās ir pieejams optiskais interneta ar ātrumu 500 Mbit/s.

Līdz ar pamatīgā optiskā tīkla izbūvi šobrīd jau vairāk kā 115 000 dzīvokļiem 1530 mājās ir pieejams Eiropā ātrākais internets līdz 500 Mbit/s. Nākotnes tīkls ir pieejams Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā, Imantā, Mežciemā, Ziepniekkalnā un centrā, kā arī Jelgavā un Daugavpilī, bet tā izbūve turpinās arī citviet Rīgā un ārpus tās.

81% iedzīvotāju izvēlas 100Mbps Optiskā internetya pieslēgumu

Šobrīd iecienītākais pieslēguma veids ir 100 Mbit/s, ko izvēlas 81%, turklāt gandrīz puse no optiskā tīkla klientiem izvēlas komplektu ar interaktīvo televīziju. Optiskais tīkls interneta ikdienas lietotājiem un ekspertiem piedāvā dažādus interneta ātrumus – 20, 50, 100, 200 un prasīgākajiem interneta lietotājiem pat 500 Mbit/s.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us