Operatori pieprasa Regulatoram telefonsakaru tarifu noteikšanas sēdē Konkurences padomes klātbūtni

Septiņi telekomunikāciju operatori Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) pieprasa Konkurences Padomes (KP) klātbūtni lēmumprojekta Par starpsavienojumu tarifu regulēšanas saistības piemērošanu izskatīšanā. SPRK par starpsavienojumu tarifu piemērošanu lems 8. augusta padomes sēdē plkst.09.30, Komisijas telpās Rīgā, Brīvības ielā 55, 2.stāva zālē.

Tā kā SPRK lēmuma projekta izstrādes gaitā nav ņēmis vērā KP izteiktos iebildumus pret starpsavienojumu tarifu piemērošanu mazajiem operatoriem, telekomunikāciju operatori uzskata, ka SPRK lēmumprojekta pieņemšana gaita ir prettiesiska un iznīcina konkurenci telekomunikāciju tirgū, tādēļ 8. augusta sēdē KP klātbūtne ir nepieciešama.

Telekomunikāciju operatori uzskata, ka SPRK lēmums noteikt regulējamu startsavienojumu tarifu ar dominējošo operatoru Lattelecom nav pamatots un netiek balstīts uz konkrētiem aprēķiniem. Tas iznīcina konkurenci un ļauj Lattelecom bez ierobežojumiem noteikt fiksēto telefonsakaru cenas.

Pēteris Šmidre, Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) prezidents, Baltkom valdes loceklis komentē operatoru iebildumus:

“Faktiski ar šādu lēmumu SPRK aptur un pagriež atpakaļgaitā jau tā lēno liberalizācijas procesu. Lattelecom joprojām pieder vairāk nekā 90% fiksēto balss sakaru tirgus, tomēr ar šo SPRK lēmumu tas tiktu aizsargāts no konkurences no alternatīvo operatoru puses. Izskatās, ka Lattelekom ar SPRK rokām bruģē sava monopola uzvaras gājienu, ar ko var veicināt operatoru aiziešanu no Latvijas tirgus, un kā rezultātā monopolists atkal diktēt nosacījumus patērētājiem un citiem operatoriem.”

Kopumā lēmumprojekts paredz mainīt regulēšanas statusu 14 operatoriem, starp kuriem ir gan privāti, gan valsts uzņēmumi un kuri sniedz pakalpojumus gan fiziskām, gan juridiskām personām. Pašlaik vienotā formā iebildumus SPRK pauduši telekomunikāciju operatori Interneta Pasaule, Telegrupa Baltijā, Telekom Baltija (TRIATEL), Datagrupa, Baltkom, CSC Telecom, Telenet, viedokli atbalsta arī Latvijas Telekomunikāciju asociācija.

KP jau brīdinājusi SPRK, ka tarifu regulēšanas saistība ierobežos jaunienācējus tirgū. SPRK lēmuma projekta tapšanas gaitā nav ņēmusi vērā jau formulētos KP iebildumus, lietderības apsvērumu vietā atsaucoties uz konkurences veicināšanu un Eiropas Savienības rekomendācijām.

Eiropas valstīs Regulatoru misija un uzdevums ir – veicināt konkurenci, mazinot bijušo monopolistu ietekmi, veicinot pakalpojumu attīstību un pieejamību iedzīvotājiem. Turpretī Latvijas gadījumā SPRK atbalsta lielāko tirgus dalībnieku, attiecībā uz to visai formāli piemērojot Eiropas Savienības rekomendācijas un direktīvas. Šajā situācijā netiek pildītas Regulatora funkcijas, tiek kavēta tirgus un ekonomikas attīstība. Apstākļi liek pēc būtības vērtēt SPRK darbības efektivitāti un tās speciālistu piemērotību valsts un iedzīvotāju interešu aizstāvībai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us