Notiks pirmā Latvijā iPhone aplikāciju izstrādātāju konference

Šī gada 16.novembrī galerijā „D.Fab” notiks pirmais pasākums Latvijā iPhone un iPad izstrādātājiem, pasūtītājiem un investoriem „iPhone Developer Bash 2010”. Pasākumu rīko Latvian American Business Association of California sadarbībā ar Latvijas sociālo platformu draugiem.lvt.

Mobilās aplikācijas (lietojumprogrammas, angl. Apps) ir viens no straujāk augošajiem IKT tirgus sektoriem gan pasaulē, gan Silīcija Ielejā. Viena no lielākajām un strauji augošajām tirgus daļām ir Apple iPhone un iPad aplikācijas no iTunes veikala, kas pašlaik piedāvā vairāk kā 225 tūkstošus aplikāciju 85 miljoniem iPhone un 3 miljoniem iPad lietotājiem. Apple aplikāciju izstrādātāji ir nopelnījuši vairāk kā 3 miljardus $ no 5 miljardiem pārdoto aplikāciju.

LABACA valdes loceklis Rihards Gailums uzsver, ka Latvijas izstrādātājiem ir jāizmanto radusies iespēja atrast savu nišu augošajā tirgū: „Latvijā ir spējīgi cilvēki, kas aplikāciju pilotprojektiem var izmantot iekšējā tirgus pasūtījumus, vēlāk veidojot aplikācijas un pakalpojumus globālajām tirgum, tajā skaitā izmantojot Silīcija ielejas resursus biznesa attīstībai”.

Draugiem.lv vadītājs Lauris Liberts uzsver: „Draugiem.lv mērķis ir kļūt par Latvijas aplikāciju izstrādātāju stratēģisko sadarbības partneri. Mēs vēlamies apzināt visus, kas ir gatavi šajā lauciņā darboties, rosināt viņus aktīvi domāt šajā virzienā un iedvesmot jaunām idejām. Latvijā netrūkst talantīgu cilvēku, kas varētu realizēt starptautiskus projektus, bet nereti vislabākās idejas paliek nerealizētas, jo pietrūkst resursu, uzņēmības un ticības sev. Draugiem.lv ir divi ceļi – turpināt ceļu uz monopolstāvokļa nostiprināšanu Latvijā vai arī kļūt par industrijas virzītājspēku. Mēs esam izvēlējušies otro ceļu. Mēs esam kļuvuši par atvērtu platformu visiem izstrādātājiem un pamatā strādājam tikai pie platformas pilnveidošanas, nekonkurējot ar mazajiem izstrādātājiem. iPhone aplikācijas ir lauciņš, kurā ir ļoti grūti gūt panākumus starptautiskajā tirgū, jo tas ir pārsātināts, bet mēs redzam virzienus, kuros būtu vērts darboties un apvienot spēkus. Mēs vēlamies dalīties ar savu pieredzi un rosināt to darīt arī citus, tāpēc mēs piedalāmies Iphone Developer Bash rīkošanā.”

Pasākumā piedalās: Artūrs Mednis, Kristaps Pētersons, Rihards Gailums, Agris Tamanis, Viesturs Sosārs, Lauris Liberts, Mārtiņš Dambis, Andris Bērziņš un citi industrijas pārstāvji, izstrādātāji un investori.
Pasākuma laikā izstrādātājiem būs iespēja iepazīties gan savstarpēji, gan ar iespējamajiem pasūtītājiem un investoriem, kuri varētu finansēt labākos izstrādes projektus.

Par nozares popularitāti Latvijā liecināja visu pieejamo vietu rezervēšana jau pirmajās divās dienās: [url=http://iphonebash2010.eventbrite.com/]http://iphonebash2010.eventbrite.com/[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us