Noslēgušās pirmās Latvijas Universitātes un Latvijas Mobilā Telefona Datorzinātņu dienas

No 8. līdz 10. augustam Latvijas Universitātes (LU) sporta un atpūtas kompleksā „Ratnieki”, Līgatnes novadā, norisinājās pirmās „Latvijas Universitātes un Latvijas Mobilā Telefona Datorzinātņu dienas”. Trīs dienu konferencē piedalījās 65 dalībnieki no astoņām Latvijas un divām ārvalstu augstskolām. Konferences mērķis bija veicināt Latvijas augstskolu datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju studentu un pasniedzēju savstarpēju zināšanu, pieredzes un ideju apmaiņu.

Konferencē tika pārrunātas kvantu skaitļošanas, bezvadu sensoru tīklu, satelītu novērojumu, bioinformātikas, procedurāli ģenerētās datorgrafikas, datu drošības un citas tēmas.

[img]http://datuve/images/upload/20110812150323.jpg[/img]
Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis: „Konference atklāja, ka daudzās Latvijas augstskolās notiek ļoti interesanti zinātniskie pētījumi. Pirmajā dienā, interesantas diskusijas raisīja referāti par mākslīgā intelekta un sociālo tīklu tematiku. Otrajā dienā bija vairāki referāti par kvantu datoriem, kur Latvijas zinātnieki veic pasaules līmeņa teorētiskos pētījumus, un referāts par datorredzes izmantošanu satiksmes drošības uzlabošanā, ar ko uzstājās Taivanā studējošais Kārlis Dimza. Trešajā dienā uzzinājām, kā datortehnoloģijas var izmantot automašīnu vadīšanā, bioloģijā un lauksaimniecībā un par Latvijas uzņēmuma Mightyfingers pieredzi, sadarbojoties ar biznesa akselatoriem un investoriem Somijā un ASV.”

Latvijas Mobilā Telefona viceprezidents Ingmārs Pūķis: „Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju joma jau pašlaik ir viena no straujāk augošajām un inovatīvākajām nozarēm Latvijā, bet tās attīstības potenciāls nākotnē ir ļoti liels. Mēs jau tagad varam lepoties ar pasaules līmeņa profesionāļiem un zinātniekiem, to apliecināja arī Datorzinātņu dienās prezentētie referāti. Tomēr, lai pilntiesīgi Latviju varētu saukt par moderno tehnoloģiju un IT valsti, ir jāturpina ieguldīt šajā nozarē studējošo un strādājošo teorētiskajā un praktiskajā izaugsmē. Tāpēc Latvijas Mobilais Telefons jau vairāku gadu garumā aktīvi sadarbojas ar vairākām Latvijas augstskolām.”

[img]http://datuve/images/upload/20110812150340.jpg[/img]
LU un LMT Datorzinātņu dienu organizators, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes bakalaura programmas absolvents, Masečūsetas Tehnoloģiskā institūta students Madars Virza: „Man ir liels prieks, ka konference ir pulcējusi tik daudz motivētu un spējīgu dalībnieku, kas šīs trīs dienas pavadīja apmainoties ar savu pētījumu rezultātiem un idejām, kas noteikti palīdzēs veidot tālākos rezultātus. Manuprāt, konferences zinātniskais līmenis bija augsts. Esam lepni, ka šo konferenci un Latvijas jauno datorzinātnieku paaudzi ir izvēlējies atbalstīt viens no Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju līderiem – Latvijas Mobilais Telefons. Mēs ceram, ka Datorzinātņu dienas kļūs par ikgadēju Latvijas datoriķu tradīciju.”

Konference tika organizēta LU sadarbojoties ar Latvijas Mobilo Telefonu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us