Noskaties, kā Neuralink pērtiķis spēlē datorspēles

Neuralink pērtiķis spēlē datorspēles

Īlana Maska (Elon Musk) veidotā kompānija Neuralink izstrādā mākslīgā intelekta darbināmas mikroshēmas, lai drīzumā tās būtu iespējams ievietot arī cilvēku smadzenēs. Šonedēļ iznācis jauns videoklips, kurā redzams pērtiķis, kas izmanto Neuralink tehnoloģiju videospēles spēlēšanai.

Masks jau iepriekš ir stāstījis par Neuralink testiem ar primātiem, taču šī ir pirmā reize, kad process tiek parādīts darbībā. Jau 2019. gadā Masks atklāja, ka uzņēmums ir izstrādājis tehnoloģiju, kas ļauj pērtiķim kontrolēt datoru ar smadzenēm. 

2020. gada augustā uzņēmums tiešraidē demonstrēja tehnoloģiju cūkai vārdā Ģertrūde.

Neuralink skaidro, ka pērtiķim vārdā Peidžers (Pager) pirms sešām nedēļām smadzenēs tika implantēta mikroshēma. Videoklipā redzams, kā viņam tiek iedota kursorsvira, kas ir piesaistīta videospēlei, kurā jāpārvieto kursors uz krāsaino laukumu. Kad Peidžers veiksmīgi pārvieto kursoru, caur salmiņu viņam tiek dots banānu smūtijs.

Kamēr Peidžers izmanto kursorsviru, Neuralink mikroshēma reģistrē viņa smadzeņu darbību un nosūta to atpakaļ datoram, lai analizētu, ko dara pērtiķa smadzenes, pārvietojot roku. Tad kursorsviru atvieno no iekārtas, bet pērtiķis turpina kontrolēt spēli ar smadzeņu signāliem, kuri tiek pārraidīti ar Neuralink mikroshēmu. 

Teorētiski to pašu tehnoloģiju varētu izmantot, lai ļautu cilvēkiem kontrolēt ekstremitāšu protēzes. Ceturtdien Twitter vietnē Masks komentēja, ka pirmais Neuralink produkts ļaus paralizētam cilvēkam kontrolēt viedtālruni.

Neirozinātņu eksperts Endrjū Džeksons (Andrew Jackson), kurš ir Ņūkāslas universitātes profesors, atklāja, ka primāti, kas ir spējīgi kontrolēt videospēles, izmantojot neironu saskarnes, nav jaunums – 2002. gadā tika veiktas līdzīgas demonstrācijas.

Eksperts skaidro, ka šī ierīce nākotnē veicinās jaunus zinātniskus atklājumus (it īpaši, ja jaunizveidotā tehnoloģija būs plaši pieejama zinātniekiem), kā arī uzlabos esošo neironu saskarnes tehnoloģiju lietojamību cilvēkiem ar paralīzi.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us