Norisināsies kosmosa tehnoloģiju hakatons – piedalīties var ikviens!

kosmosa tehnoloģiju hakatons

13. un 14. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā notiks starptautiskais kosmosa tehnoloģiju hakatons «Act In Space» (Latvijas fināls). Uzvarētāji iegūs iespēju prezentēt savu prototipu globālajā finālā Tulūzā, Francijā, un cīnīties par grandiozām balvām pat 100 tūkstošu eiro vērtībā. 

«Act In Space» ir 24 stundu hakatons, ko radījusi Francijas Valsts kosmosa aģentūra un Eiropas Kosmosa aģentūra. Tas notiek visā pasaulē reizi divos gados. 

Piedalīties hakatonā var ikviens interesents

Lai piedalītos, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, jo ar dalībniekiem strādās, konsultēs un dalīsies zināšanās izcili tehnoloģiju un biznesa eksperti. Starp mentoriem būs gan IT, elektronikas un vides novērošanas jomu eksperti, gan biznesa attīstības speciālisti un Latvijas Kosmosa industrijas asociācijas (LAIK) dalībnieki. Hakatona dalībniekiem būs iespēja sazināties un saņemt padomus arī no ekspertiem ārzemēs. 

Hakatonā dalībnieki strādās līdz piecu cilvēku lielās komandās. Komandām būs jārada risinājums kādam no izaicinājumiem, ko definējuši globālā hakatona «Act In Space» organizatori. Izaicinājumu tēmu loks ir plašs – mākslīgais intelekts, veselības aprūpe, aviācija, telekomunikācijas, loģistika, klimata tehnoloģijas, drošība, enerģētika, lauksaimniecība utt. Kā norāda organizatori, kosmosa resursiem ir būtiska nozīme daudzos uz Zemes notiekošos procesos, tāpēc hakatona dalībniekiem eksperti un mentori palīdzēs izprast kosmosa tehnoloģiju darbību un atrast veidus, kā izmantot jauniegūtās zināšanas prototipu izveidē. 

Latvijas fināla uzvarētāji iegūs globālā «Act In Space» ieejas biļeti, proti, tiesības Tulūzā prezentēt savu prototipu. Savukārt globālā hakatona dalībnieki cīnīsies par vairākām vērienīgām balvām. Lielā balva būs iespēja iejusties astronauta ādā – lidot bezsvara stāvoklī ar «Airbus A310 Zero G». Dalībnieki cīnīsies arī par «Airbus» uzņēmējdarbības balvu – iespēju no «Airbus OneAtlas» digitālās platformas saņemt no satelīta atvasinātus datus 100 000 eiro vērtībā. Būs iespēja iegūt arī lidojuma apmācību sesiju ar A320 simulatoru, apmeklēt satelīta integrācijas telpu un 3D objektus, ūdens tehnoloģiju un risinājumu gigantu «SUEZ» un citas vērtīgas balvas. 

Latvijas «Act In Space» hakatonu organizē Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, LAIK, atbalsta – ERAF un RTU.

Iegūt papildu informāciju par izaicinājumiem un pieteikties dalībai hakatonā var šeit.

Papildu informācija.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us