Nejaušā kārtā OnePlus 8 Pro infrasarkanais sensors ļauj redzēt cauri apģērbam

Lūk, kameras triks, ko mēs iepriekš neesam redzējuši viedtālrunī: rentgena redze. Vai, vismaz, kaut kas tāds, kas tam ļoti līdzinās. Tā ir jaunā OnePlus 8 Pro funkcija, kas, šķiet, izmantojot tālruņa infrasarkano staru sensorus, spēj redzēt cauri nelielai melna materiāla kārtai.

Filtrs ar nosaukumu “Photochrom” spēj redzēt cauri ļoti plānai, melnai plastmasai vai audumam, kas pareizā apgaismojumā jau ir mazliet caurspīdīgs. Kā piemēru var minēt TV pulti vai plānu apģērbu.

Pirmais ar šo triku Twitter vietnē dalījās Bens Geskins, bet pēc tam to ir izmēģinājuši vēl vairāki OnePlus lietotāji. Youtube ir pieejams video (Unbox Therapy), kurā redzams, kā filtrs darbojas, skatoties caur Apple TV kastīti, Switch tālvadības pulti un pat plānu, melnu kreklu.

Kompānija, kas izgatavo OnePlus viedtālruņus, atsakās komentēt šo notikumu. Tomēr šķiet, ka process balstās uz tālruņa infrasarkano staru sensoriem, kas savāc cilvēka acīm neredzamu starojuma veidu.

Infrasarkanais starojums elektromagnētiskajā spektrā atrodas tieši virs redzamās gaismas, un dažkārt to dēvē par siltuma starojumu, jo šādi mēs izjūtam tā iedarbību. Pasaule ir piesātināta ar infrasarkano starojumu, bet, tā kā mēs to neredzam, mēs parasti par to nedomājam. Aptuveni puse enerģijas, kas uz Zemes nokļūst no Saules, nonāk kā infrasarkanais starojums.

Dažāda veida iekārtas var uztvert infrasarkano starojumu. Kā piemēru var minēt nakts redzamības brilles un termokameras. Tās ļauj redzēt cauri noteiktiem materiāliem. Ugunsdzēsēji, piemēram, izmanto infrasarkanās kameras, lai spētu redzēt cauri dūmiem.

Tā kā augstas klases tālruņos ir iebūvēti arī infrasarkano staru sensori, šķiet, ka tos var izmantot šim pašam mērķim. Arī iPhone telefonos iestrādātā TrueDepth kamera izmanto infrasarkano gaismu, lai FaceID opcijā noskenētu seju.

Atklāts paliek jautājums, vai OnePlus būs jāsaskaras ar grūtībām, kas saistītas ar privātuma politiku, jo īpaši, ja filtru var izmantot, lai redzētu cauri apģērbam. Unbox Therapy videoklipā šķiet, ka filtrs var redzēt cauri apģērbam, lai gan ļoti ierobežotos apstākļos. To pašu apstiprināja kāds Reddit lietotājs.

OnePlus, iespējams, būs jāierobežo šī funkcija, atjauninot programmatūru. Galu galā deviņdesmitajos gados bija līdzīgs skandāls. Sony bija spiests atsaukt videokameras pārdošanu, kurā bija iekļauts nakts redzamības līdzeklis. To varēja izmantot arī, lai redzētu cauri apģērbam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us