Nedēļas skaitlis: katrs otrais dators Krievijā tiek pakļauts kiberuzbrukumam

Saskaņā ar Kaspersky Lab datiem, kas iegūti, izmantojot pārraudzības un ātrās reaģēšanas uz apdraudējumiem mākoņsistēmu Kaspersky Security Network, vidēji Krievijā katrs otrais dators (55,3%) tiek pakļauts kiberuzbrukumam. Kopējā incidentu klāstā uzņēmuma eksperti nošķir piecus visizplatītākos apdraudējumu veidus.

Visbiežāk Runetā briesmas rada dažādas kriminālprogrammatūras. Katru dienu 80 tūkstoši Krievijas datorlietotāju tiek pakļauti mēģinājumiem inficēt viņu datorus ar kaitīgajām programmatūrām. Ar naudas izspiešanas programmām bloķētājām saskaras 5,1 tūkstotis lietotāju. Bez tam apdraudējumu rada mobilajām ierīcēm domātās kaitīgās programmatūras – tūkstoš incidentu dienā, kā arī bankas trojieši, kas ik dienu uzbrūk 700 datoriem.

Īpašu uzmanību kibernoziedznieki pievērš sociālajiem tīkliem. Kaspersky Lab vadošais vīrusu analītiķis Sergejs Golovanovs atzīmē, ka pēdējā laikā tieši šie resursi kļūst par visātrākajiem kaitīgo programmatūru izplatīšanas kanāliem. «Hakeri interesējas par lietotāju parolēm, kuru zagšanai tiek lietoti trojieši, kas tiek izplatīti, izmantojot sociālo tīklu platformu ievainojamības un dažādas psiholoģiskas viltības,» norāda eksperts. Eksperts informē, ka Krievijā ik dienu vidēji 2,1 tūkstotis populāru sociālo pakalpojumu profilu īpašnieku tiek pakļauti kaitīgo programmatūru uzbrukumam. Personas datu aizsardzības nodrošināšanai Sergejs Golovanovs iesaka izmantot kompleksos drošības risinājumus, kuru sastāvā ietilpst, piemēram, virtuālās tastatūras instruments. To var izmantot arī konfidenciālās informācijas ievadīšanai dažādos interneta resursos, novēršot sensitīvu datu pārtveršanas iespēju.

[b]Par KSN tehnoloģiju[/b]
Sistēma Kaspersky Security Network (KSN) automatizēti vāc un nosūta Kaspersky Lab informāciju par visiem inficēšanas mēģinājumiem un nepazīstamu, aizdomīgu datņu lejupielādi un izpildi lietotāju datoros, kā arī mēģinājumiem inficēt lietotāju datorus, izmantojot tīmekļa vietnes. Šī informācija tiek iegūta ar lietotāju piekrišanu un saglabājot konfidencialitāti, un pēc tam nogādāta Kaspersky Lab centralizētajos serveros turpmākai izpētei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us