Nedēļas skaitlis: 23% mazo un vidējo uzņēmumu Eiropā zaudē datus kiberuzbrukumu rezultātā

Saskaņā ar Kaspersky Lab apkopoto informāciju 23% kiberuzbrukumu Eiropā un ASV izraisa mazo un vidējo uzņēmumu informācijas noplūdi. Šādi rezultāti ir iegūti, veicot pētījumu dažādu valstu uzņēmumu IT speciālistu vidū, kuros informācijas tīklu veido mazāk par 250 datoriem.

Visbiežāk mazie un vidējie uzņēmumi Eiropā un ASV cieš no surogātpasta (60%) un kaitīgajām programmatūrām (57%), proti, vīrusiem, datortārpiem un spiegprogrammatūrām, kā arī no pikšķerēšanas uzbrukumiem (40%). 15% šā uzņēmējdarbības segmenta pārstāvju sastopas ar datoru uzlaušanu, 7% kļūst par korporatīvās spiegošanas objektiem. Mērķtiecīgiem un DDoS uzbrukumiem pēdējā gada laikā bijuši pakļauti attiecīgi 4% un 12% organizāciju.

[img]/images/upload/20120720003229.png[/img]

[i]Kiberapdraudējumu veidi, ar kādiem saskaras mazie un vidējie uzņēmumi ASV un Eiropā[/i]

«Mazie un vidējie uzņēmumi ir ļoti plašs uzņēmējdarbības segments, tāpēc šādu uzņēmumu neaizsargātība nozīmē ekonomikas neaizsargātību kopumā,» izpētes rezultātus komentē Kaspersky Lab pētniecības centra vadītājs Krievijā Sergejs Novikovs. «Tikmēr informācijas apdraudējumu vilnis arvien spēcīgāk pārplūdina nelielas organizācijas, kas skaidri izjūt šo tendenci uz savas ādas.»

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us