Neaizvietojams ceļabiedrs vasaras piedzīvojumos Panasonic LUMIX DMC-TZ20

Panasonic iepazīstina ar fotoaparātu LUMIX DMC-TZ20, kas turpina TZ modeļu veiksmes stāstu – šis kompaktais fotoaparāts ir aprīkots ar HD video uzņemšanas iespēju, pilnu manuālu kontroli, 24 mm platleņķa objektīvu un jaudīgu 16x optisko tālummaiņu. Turklāt DMC-TZ20 ir aprīkots ar iebūvēto GPS un pilnas augstas izšķirtspējas Full HD video ierakstīšanas iespēju AVCHD formātā.

Kompaktais un universālais objektīvs vienmēr ir bijis fotoaparātu LUMIX TZ galvenā iezīmē, taču jaunā DMC-TZ20 modeļa optika un mehānika tika pilnībā pārstrādāta. Jaunais augstas kvalitātes platleņķa objektīvs LEICA DC VARIO-ELMAR ir kļuvis vēl universālāks pateicoties 16x optiskai tālummaiņai. Optisko elementu pārklāšana ar nanodaļiņām ļāvusi sasniegt ļoti zemu atspoguļošanās līmeni, salīdzinot ar tradicionālu daudzkārtainu pārklājumu. Pateicoties jaunākajai Panasonic tehnoloģijai, kura pirmoreiz tika pielietota LUMIX kamerās, ar DMC-TZ20 uzņemtais attēls saglabā izcilu optisko kvalitāti un atbilst stingrākajiem Leica standartiem.

Objektīvam ir 10 elementi 8 grupās, ieskaitot 2 ED lēcas un 2 sfēriskās lēcas ar sfērisku virsmu, kas novērš hromatisku aberāciju, ko parasti novēro telefotografēšanas laikā. Neskatoties uz augstu veiktspēju, objektīvam ir minimāls garums, ko izdevies panākt ar jauna mehānisma konstrukcijas palīdzību. Pateicoties Intelligent Resolution tehnoloģijai, ir pieejama arī Intelligent Zoom funkcija, kas ļauj palielināt tālummaiņas koeficientu 1,3 reizes, saglabājot attēla kvalitāti pat pie digitālās tālummaiņas izmantošanas. Tas nozīmē, ka 16x optiskā tālummaiņa var tikt virtuāli palielināta no 16x līdz 21x. Turklāt Extra Optical Zoom funkcija palielina tālummaiņas jaudu līdz 33.8x (3 megapikseļu izšķirtspējā), izmantojot MOS sensora centrālo daļu un tādā veidā vēl vairāk pietuvina objektu.

[img]http://datuve/images/upload/20110707190010.jpg[/img]
Jaunais MOS sensors ar 14.1 megapikseļu izšķirtspēju un progresīvs attēla procesors Venus Engine FHD nodrošina lielu filmēšanas ātrumu un augstu gaismas jutību, kas nepieciešams sērijveida filmēšanai un Full HD video uzņemšanai ar izšķirtspēju 1920×1080. Tas ļauj fotoaparātam DMC-TZ20 filmēt ar ātrumu 10 k/s ar 14 megapikseļu izšķirtspēju (izmantojot mehānisko slēdzi) un ar ātrumu 5 k/s, izmantojot nepārtrauktu autofokusēšanos. Vēl lielāku filmēšanas ātrumu iespējams panākt, izmantojot elektrisko slēdzi – 60 k/s ar 3,5 megapikseļu izšķirtspēju.

Lai nodrošinātu efektīvu gaismas savākšanu, LUMIX TZ20 tika pielietota jauna sensora ražošanas tehnoloģija, kas ļauj panākt vēl augstāku gaismas jutību. Pateicoties jaunam mikroelementu dizainam, ir izdevies novērst krāsu un signāla zudumu, kas nodrošina izcilu fotogrāfiju un videomateriāla kvalitāti. Tika uzlabota arī pusvadītāju ražošanas tehnoloģija, kas ļāva būtiski samazināt trokšņu līmeni.

[img]http://datuve/images/upload/20110707190031.jpg[/img]
Autofokusa sistēma Sonic Speed AF ar apmēram 49% lielāku ātrumu nekā iepriekšējiem modeļiem, kā arī ātra palaišana nodrošina ļoti ātru kameras atbildi, kas noderēs iemūžinot spontānas situācijas.

Fotoaparāts DMC-TZ20 ir progresīva fotografēšanas ierīce, kas spēj uzņemt ne tikai lieliskas fotogrāfijas, bet arī skaistus video Full HD formātā. Papildus video ierakstam Motion JPEG formātā, DMC-TZ20 var ierakstīt Full HD video 1920×1080 50i (PAL) formātā un AVCHD (MPEG-4 / H.264) formātā.

AVCHD formāts ļauj pagarināt HD kvalitātes ieraksta ilgumu divas reizes, salīdzinot ar tradicionālu Motion JPEG formātu. Turklāt šis formāts ir savietojams ar AV iekārtām, HD televizoriem un Blu-ray Disc atskaņotājiem. Uz kameras korpusa ir speciāla poga, kas ļauj acumirklī uzsākt videoierakstu no fotografēšanas režīma, tāpēc nebūs jāmaina papildus iestatījumi.

Video uzņemšanai var izmantot 16x optisko tālummaiņu, kā arī jau zināmo iA (Intelligent Auto) režīmu, POWER O.I.S. (optiskā attēla stabilizēšana) funkciju, sejas noteikšanas funkciju un inteliģento skatu režīma atlasītāju. Lai efektīvāk cīnītos ar attēla izplūdumu video filmēšanas laikā, DMC-TZ20 fotoaparātā ir iestrādāts aktīvais attēla stabilizācijas režīms, kas noder situācijās, kad kameras lietotājs atrodas kustībā.

Izmantojot Dolby Digital Stereo Creator tehnoloģiju, tiek nodrošināta izcila video skaņa, savukārt Wind Cut funkcija bloķē vēja izraisītos fona trokšņus.
Pateicoties komplektā iekļautajai programmai PHOTOfunSTUDIO 6.0 HD Edition, var viegli apskatīt un rediģēt izveidotos attēlus. LUMIX Image Uploader ļauj ar datora palīdzību acumirklī publicēt fotogrāfijas Facebook tīklā vai video YouTube interneta vietnē.

Informācija par vietu (koordinātes), kur tika uzņemta fotogrāfija, tiek saglabāta attēla Exif datos. Šos attēlus var pievienot sociālo tīklu mapēm. Izmantojot iekšēju datu bāzi, GPS norāda vietas nosaukumu un tās ģeogrāfiskās koordinātes, kas padarīs filmēšanu ceļošanas laikā vēl aizraujošāku. Fotoaparāta datu bāzē ir iekļauta informācija par 203 valstīm un reģioniem, kā arī par vairāk nekā miljons ievērojamākām vietām 78 valstīs un reģionos.

Pateicoties jaunajam skārienjūtīgajam ekrānam Smart Touch, kameras lietošana ir kļuvusi daudz ērtāka. Ar vienu pieskārienu pie LCD ekrāna iespējams norādīt fokusēšanas punktu un pat palaist slēdzi. Lielais 3 collu ekrāns (460 000 punktu izšķirtspēja) ļauj aplūkot attēlu sīkākās detaļās, turklāt būs vieglāk pārbaudīt fokusēšanas precizitāti. Ar LCD ekrāna palīdzību var ērti aplūkot uzņemtos materiālus un izbaudīt video un fotogrāfijas uzreiz pēc to uzņemšanas.

Inteliģentais skatu režīmu atlasītājs, kas strādā iA (Intelligent Auto) režīmā, automātiski izvēlas atbilstošo režīmu atkarībā no tā, uz kura objekta ekrāna veikts pieskāriens. Piemēram, ja pieskaras cilvēka sejai, tiks ieslēgts portreta režīms, ja pieskaras otrajam plānam, tiks ieslēgts ainavas režīms, savukārt pieskaroties tuvu kamerai esošam objektam, tiks ieslēgts makro režīms. Lai mainītu iestatījumus, tikai jāpieskaras attiecīgai izvēlnes opcijai, neizslēdzot filmēšanas ekrānu.

Fotoaparāts ir aprīkots arī ar jaunu Intelligent Handheld Nightshot režīmu, kuram pateicoties var uzņemt brīnišķīgus nakts skatus bez statīva palīdzības, savukārt Motion Deblur režīms seko objekta kustības ātrumam (Intelligent ISO Control) un spilgtuma līmenim (Intelligent Exposure), lai panāktu pēc iespējas īsāku ekspozīciju. Sejas noteikšana, inteliģentais skatu režīmu atlasītājs, autofokusa sekošana, Intelligent ISO Control un Intelligent Exposure iA režīmā ieslēdzas automātiski, kas ļauj jebkuram lietotājam uzņemt skaistus attēlus bez liekas piepūles.

DMC-TZ20 ir aprīkots arī ar 3D foto režīmu, kas ļauj veidot reālistiskus 3D attēlus no 20 attēliem, kas uzņemti no dažādām perspektīvām. 3D attēlus var aplūkot uz VIERA 3D HDTV televizoriem vai uz jebkuras citas ar MPO savietojamas iekārtas – televizora, digitālā fotorāmja vai printera.

Pateicoties bagātajam funkciju klāstam šis kompaktais fotoaparāts piedāvā patiesi neierobežotas foto un video filmēšanas iespējas, ko novērtēs aktīvi ceļotāji un piedzīvojumu meklētāji.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us