Neaizsargāts Dell draiveris apdraud simtiem miljonu sistēmu

Dell datoru ielāps

Dell ir izlaidis drošības ielāpu, novēršot ievainojamību, kas ietekmē daudzus šī ražotāja datorus, sākot ar 2009. gada modeļiem, kā arī instrukciju, kā to instalēt, ja tieši tavs dators ir ietekmēts. Drošības pētījumu firmas SentinelLabs konstatētā ievainojamība atrodas draiverī, kuru izmanto Dell un Alienware programmaparatūras atjaunināšanas utilīti, un tas ļauj uzbrucējam iegūt pilnīgas kodola līmeņa atļaujas Windows sistēmā.

Ja tev ir Dell dators, pastāv liela iespējamība, ka tas ir neaizsargāts – ietekmēto datoru sarakstā ir vairāk nekā 380 modeļi, tostarp daži no jaunākajiem XPS 13 un 15 modeļiem, kā arī G3, G5 un G7 spēļu klēpjdatori.

Gan Dell, gan SentinelLabs saka, ka viņiem nav pierādījumu tam, ka kāds hakeris būtu izmantojis šo ievainojamību, neskatoties uz to, ka tā ir pastāvējusi gadiem ilgi. Kompānijas mājaslapas biežāk uzdoto jautājumu sadaļā norādīts, ka hakerim vajadzētu kaut kāda veida piekļuvi tavam datoram, lai šo kļūdu izmantotu. Piekļuvi konkrētam datoram var iegūt, izmantojot ļaunprātīgu programmatūru, pikšķerēšanu vai piešķirot hakerim attālās piekļuves iespēju.

Ir arī vērts atzīmēt, ka, pēc Dell domām, neaizsargātais draiveris nav iepriekš ielādēts sistēmās – tas tiek instalēts, kad lietotājs atjaunina sava datora programmaparatūru.

Tomēr, pat ja tu neatceries, vai kaut ko tādu esi darījis, tāpat būtu vēlam atvērt Dell vai Alienware Update utilītus un instalēt atjauninājumu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us