NASA pārtulkojusi Habla uzņemto attēlu mūzikā, kas ir visai biedējoša

Visums ir brīnumaina vieta, pilna ar milzīgām planētām un neatrisinātiem noslēpumiem, kas jāizpēta. Bet viens gan ir skaidri zināms – visums nav skaļš. Bez Zemes gaisa molekulām, kas palīdz mums sadzirdēt, kosmosā var “sadzirdēt” tikai un vienīgi klusumu.

Par laimi, tas neliedza NASA izgudrot veidu, kā radīt skaņu pilnīgi klusā, ar Habla kosmisko teleskopu uzņemtā attēlā. Attēls, ko NASA izmantoja šim projektam, tika uzņemts 2018. gada augustā, izmantojot Habla progresīvo fotoaparātu, kas paredzēts pētījumiem un Wide-Field Camera 3.

Komanda, kas strādā ar Habla teleskopu, sauc šo attēlu par “galaktikas dārgumu lādi”, jo tajā ir izdevies uzņemt daudz galaktiku. “Katrs redzamais galaktikas plankums ir mājvieta neskaitāmām zvaigznēm,” attēlu skaidroja NASA.

Dažas zvaigznes, kas atrodas tuvāk mājām, spoži iemirdzas priekšplānā, kamēr masīvs galaktiku kopums iezogas pašā attēla centrā; milzīga, varbūt pat tūkstoš galaktiku kolekcija, ko kopā notur neiedomājams gravitācijas spēks.”

Taču, lai arī cik skaists šis attēls būtu, tas sasniedza jaunu līmeni, jo tika pārvērts satriecoši baismīgā muzikālā kompozīcijā.

Komanda, kas izveidoja sonificēto attēlu, skaidro, ka dažādas attēla atrašanās vietas un elementi rada dažādas skaņas.

Zvaigznes un kompaktās galaktikas apzīmē ar īsām un skaidrām skaņām, savukārt spirālveida galaktikas izstaro sarežģītākas, garākas notis.

Laiks plūst no kreisās uz labo pusi, un skaņas frekvence mainās no apakšas uz augšu, svārstoties no 30 līdz 1000 herciem,” video komentāros skaidro NASA.

Objekti, kas atrodas tuvu attēla apakšdaļai, rada zemākas notis, bet tie, kas atrodas pašā augšā – augstākas.

Un, lai gan sākumā tas varētu izklausīties mazliet baisi, šīs bildes “skaņas” rada diezgan skaistu melodiju, īpaši vidū, kad skaņa sasniedz galaktiku kopumu RXC J0142.9+4438.

Lielākais galaktiku blīvums netālu no attēla centra, rada vidējā diapazona toņu uzplaiksnījumu video vidū,” komanda paskaidroja.

Lūk, pilnīgi jauns veids, kā izbaudīt Visumu.

Video pieejams šeit: Sonification of a Hubble Deep Space Image

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us