NASA izziņo pirmo astronautu testa lidojuma datumu ar SpaceX Crew Dragon

Pēc gandrīz desmit gadu ilga darba, amerikāņu astronauti šogad, pirmo reizi kopš 2011. gada Space Shuttle programmas noslēguma, atkal dosies visumā. NASA administrators Džims Bridenstins paziņoja, ka 2020. gada 27. maijā NASA un privātā sektora partneris SpaceX veiks pirmo izmēģinājuma lidojumu ar astronautiem Crew Dragon kapsulā.

Bridenstins twitter ziņojumā pievienoja videoklipu, kurā skatītāji var vērot astronautus, kas visā NASA vēstures laikā ir devušies uz kosmosa kuģiem, un galā ir lasāms – “Šīs durvis atkal atvērsies”.

Iespējams, pateicoties sabiedrības sajūsmai par SpaceX, Twitter atbildes reakcija uz šo oficiālo paziņojumu ir bijusi ļoti pozitīva. Atbildes sastāv no neskaitāmiem apsveikumu komentāriem. Tas būs pirmais uzņēmuma SpaceX lidojums, kurā iesaistīta apkalpe.

Šie jaunumi sekoja pēc pagājušajā nedēļā notikušās karstās diskusijas, kurā Roscosmos direktors Dmitrijs Rogozins dalījās ar kritisku skatījumu uz spiedienu, ko SpaceX ir ieviesis tirgū, sakarā ar tā zemākajām izmaksām. SpaceX dibinātājs Elans Masks atbildēja, ka viņa uzņēmuma ieviestā atkārtotā raķešu izmantošana ir galvenais faktors, kas ietekmē pasaules tirgus darbību. Pašlaik Roscosmos nodrošina raķešu pacelšanās pakalpojumus ASV valdībai un, iespējams, arī privātpersonām. Pakalpojuma izmaksas ir $70 miljoni uz vienu cilvēku.

Astronauts Bob Behnken and Robert Hurley train for the DM-2 Mission
Astronauti Bobs Benkens un Roberts Harlijs gatavojas DM-2 misijai. Avots: NASA & SpaceX


Astronauti Dags Harlijs (@Astro_Doug) un Bobs Benkens (@AstroBehnken) atradīsies uz Crew Dragon klāja, kurš kopā ar Falcon 9 raķeti tiks palaists jau maija beigās (pieņemot, ka palaišanas datums neaizkavēsies tehnisku iemeslu vai laika apstākļu dēļ). Oficiālais starta logs tiks atvērts 16:32 EDT 2020. gada 27. maijā, taču pašlaik nav skaidrs, vai skatītāji drīkstēs piedalīties startā, ņemot vērā Covid-19 krīzi. Harlijs un Benkens abi ir Space Shuttle programmas veterāni, lai gan kopš programmas beigām ne viens, ne otrs nav lidojuši kosmosā. Harlijs bija arī Shuttle misijas loceklis, STS-135.

Crew Dragon Demo-2 misijas ietvaros Harlijs un Benkens uzsāks ceļu uz Starptautisko kosmosa staciju un, Expedition 63 misijas ietvaros, vairākus mēnešus pavadīs tur. Misija Expedition 63 sākās pirms dažām dienām, kad kosmosa kuģis Soyuz MS-15 devās prom no ISS kopā ar astronautiem Endrū Morganu un Džesiku Meiru un kosmonautu Oļegu Skripočka. Trijotne 17. aprīlī droši atgriezās mājās, un viņu trīs kolēģi uz ISS gaidīs Crew Dragon komandas ierašanos maija beigās.

The DM-2 Falcon 9 Booster shows NASA's 'Worm' Logo
DM-2 Falcon 9 raķete ar NASA logo uz sāniem. Avots: SpaceX

Vairāk par Demo-2 misiju, astronautiem un Crew Dragon kapsulu varat lasīt NASA mājaslapā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us