Moderno tehnoloģiju iespējas: virtuves ierīču vadība, izmantojot viedierīci

Sadzīves tehnika ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Lai gan mēs spētu izdzīvot bez dažādām virtuves ierīcēm, patiesībā tās ievērojami atvieglo mūsu dzīvi un palīdz daudzus mājas darbus veikt ievērojami ātrāk. Tā kā virtuves ierīces ir tik pieprasītas, to ražotāji pastāvīgi piedāvā dažādus jauninājumus. Pēdējā laikā daudzas tradicionālās ierīces ir kļuvušas par viedierīcēm, un mēs esam pārsteigti par to iespējām. Ja jūs interesē pāreja no vienkāršas sadzīves tehnikas uz viedo virtuvi mājās, šis raksts jums lieti noderēs. Aicinām zemāk iepazīties ar populārākajām viedajām virtuves ierīcēm un to sniegtajām priekšrocībām.

Viedie kafijas automāti

Svaigi pagatavotas kafijas malkošana no rīta, neieguldot daudz pūļu tās pagatavošanas procesā, var būt viens no lielākajiem dzīves baudījumiem. Tas ir iespējams ar viedajiem kafijas automātiem. Kafijas automātiem parasti jau piemīt visas automātiskās funkcijas. Kā jau nojaušat, mūsdienās kafijas automātu klāsts ir ļoti plašs, taču vieni no modernākajiem ir Jura kafijas automāti. Šie kafijas automāti nodrošina daudz viedu funkciju. Tas ļauj ieprogrammēt kafijas pagatavošanas laiku, tādējādi jūs varat iestatīt kafijas automātu tā, lai tas sāktu gatavot kafiju pirms jūsu pamošanās laika un no rīta jūs sagaidītu svaigas kafijas aromāts. Varat arī ieslēgt kafijas automātu, guļot gultā, un sākt gatavot kafiju dienās, kad jums nav ieplānots konkrēts dienas grafiks. Šādas funkcijas ir kļuvušas īpaši noderīgas arī cilvēkiem, kuri ir pieraduši strādāt no mājām un vēlas baudīt kafijas pauzes, netērējot daudz laika.

Saistītais attēls no  Pexels.com

Vēl viena viedo kafijas automātu priekšrocība ir tāda, ka tie perfekti nosaka kafijas pupiņu, ūdens un piena proporcijas, tāpēc jūs katru dienu varēsiet baudīt ideālu kafijas garšu. Daži viedie kafijas automāti ļauj attālināti regulēt arī ūdens temperatūru, kafijas pupiņu malšanu un kafijas stiprumu, izmantojot lietotni telefonā, kā arī daudzas funkcijas var aktivizēt ar balss komandām.

Cepeškrāsnis

Ēdiena gatavošana ar viedo cepeškrāsni ir ātrāka un vienkāršāka, taču diemžēl tā nevar visu izdarīt jūsu vietā. Pārtikas produkti joprojām jums būs jānomazgā, jānomizo, jāsagriež un citādi jāapstrādā pašam. Tomēr ir vairākas viedās cepeškrāsns funkcijas, kas var lieliski palīdzēt. Viena no noderīgākajām funkcijām ir ierīces vadība pa tālruni. Teiksim, jūs dienas beigās dodaties prom no darba un zināt, ka vēlaties cepeškrāsnī pagatavot vakariņas, tāpēc jūs varat ieslēgt cepeškrāsni savā tālrunī, lai tā būtu uzkarsēta līdz attiecīgajai temperatūrai līdz jūsu ierašanās brīdim. Pēc tam vienkārši ielieciet cepeškrāsnī ēdienu un gaidiet, līdz tas izcepas. Attālinātā ieslēgšanas/izslēgšanas funkcija var būt neaizstājama arī tad, ja atstājat cepeškrāsni ieslēgtu un kaut kur negaidīti aizkavējaties. Šādā gadījumā jūs varat pieslēgties viedtālrunī instalētajai lietotnei un viegli izslēgt cepeškrāsni, lai kur jūs atrastos.

Vēl viena pieminēšanas vērta viedās cepeškrāsns priekšrocība ir tā, ka jūs varat saņemt paziņojumus uz savu tālruni par ēdiena pagatavošanas laika beigām, ja atrodaties prom no cepeškrāsns un nedzirdat brīdinājuma signālus. Ziņojumu saņemsiet arī tad, ja izmantojat termometru, lai izmērītu steika temperatūru. Viedā cepeškrāsns jūs informēs, ka steiks ir perfekti izcepts un ir pienācis laiks pusdienot.

Tomēr, neraugoties uz šiem modernajiem risinājumiem, gatavošana joprojām ir sarežģīts uzdevums mūsdienu tehnoloģijām.

Ledusskapji

Tā kā ledusskapis ir viena no tām virtuves ierīcēm, kas ir pastāvīgi ieslēgta, tā viedās funkcijas var būt īpaši noderīgas. Vissvarīgākā viedo ledusskapju funkcija ir durvju sensori, kas ļauj tālrunī saņemt ziņu, ja esat nejauši atstājis vaļā ledusskapja durvis. Šī funkcija ir īpaši noderīga ģimenēm, kurās aug mazi bērni. Ja bērns nejauši atstāj ledusskapi atvērtu, bet jūs neesat tuvumā, viedierīcē saņemsiet ziņojumu, ka ledusskapis nav pareizi aizvērts, un jūs varēsiet to nekavējoties aizvērt. Tas palīdz ietaupīt elektroenerģiju un saglabāt produktus svaigus ilgāk.

Vēl viena lieliska viedo ledusskapju funkcija, kas ir pieejama dažiem ledusskapju modeļiem, ir uz priekšējām durvīm iebūvēts LCD ekrāns, ko var izmantot kā ģimenes ziņojumu dēli. Tajā tiek rādīti kalendāri, kas sinhronizējas ar ģimenes locekļu tālruņos esošajiem kalendāriem. LCD ekrāns ir arī lieliska vieta, kur atstāt ziņu vai atgādinājumu pārējiem ģimenes locekļiem. Ja ledusskapis atrodas redzamā vietā, ekrānu var izmantot arī kā lielu planšetdatoru, lai meklētu receptes vai skatītos iecienītākos seriālus.

Viena no vismodernākajām viedo ledusskapju funkcijām ir ledusskapī iebūvētā kamera, kas ļauj ielūkoties ledusskapja plauktos, kad esat veikalā un nevarat atcerēties, kuru pārtikas produktu trūkst mājās. Tomēr šī jaunā funkcija ir pieejama tikai nedaudzos modeļos. Turklāt viedajiem ledusskapjiem var būt pat informācija par produktu derīguma termiņiem, un tie jūs brīdinās, ka ir pienācis laiks izlietot atsevišķus produktus, pirms tiem beidzies derīguma termiņš.

Trauku mazgājamās mašīnas

Mēs droši vien nekļūdīsimies, apgalvojot, ka cilvēkiem daudz vairāk patīk ēst nekā mazgāt traukus. Šajā gadījumā trauku mazgājamās mašīnas ir neaizstājami palīgi, kas ietaupa laiku un ūdeni. Bet, vai viedajām funkcijām var būt papildu priekšrocības? Trauku mazgājamās mašīnas ar integrētām viedajām funkcijām bieži vien ir viskvalitatīvākās tirgū. Piemēram, tām ir labāki filtri, jaudīgāka ūdens strūkla un lielāka telpa trauku mazgāšanai. Turklāt viedajām trauku mazgājamajām mašīnām parasti ir arī daudzveidīgākas funkcijas un mazgāšanas programmas.

Protams, viedās trauku mazgājamās mašīnas var vadīt, izmantojot tālruni, un tas nepārprotami ir viens no izplatītākajiem veidiem, kā pilnvērtīgi izmantot viedās virtuves ierīces. Jūs varat ieslēgt vai izslēgt trauku mazgājamo mašīnu vai pārbaudīt tās stāvokli, kad neesat mājās. Daži trauku mazgājamo mašīnu modeļi ļauj iestatīt arī laiku, līdz kuram trauku mazgājamajai mašīnai būtu jānomazgā trauki, un tā pati sāks mazgāt, lai trauki būtu tīri līdz jūsu izvēlētajam laikam.

Vēl viena ievērības cienīga funkcija ir iespēja saņemt paziņojumus savā tālrunī par skalošanas vai mazgāšanas līdzekļa trūkumu. Noderīgi ir arī sensori, kas nosaka trauku netīrumu līmeni un kurus var izmantot, lai izvēlētos piemērotāko trauku mazgāšanas programmu. Turklāt daži modeļi ļauj uzraudzīt arī trauku mazgājamās mašīnas enerģijas patēriņu. Tas savukārt var palīdzēt ietaupīt elektroenerģiju un ūdeni.

Tātad viedās virtuves ierīces strauji iekļūst mūsu dzīvēs un var pārsteigt ar savām iespējām. Daudzas tajās iebūvētās funkcijas ievērojami saīsina laikietilpīgus procesus, atvieglojot mūsu ikdienas dzīvi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us