Mobilo sakaru tarifi Baltijas valstīs sarukuši par 21%

Gada laikā mobilo sakaru tarifi Tele2 tīklā Baltijas valstīs ir samazinājušies par 21% un vidējais sarunu ilgums pietuvojies Eiropas vidējiem rādītājiem.

“Baltijas valstu iedzīvotāji joprojām var baudīt lētākos mobilo sakaru tarifus Eiropas Savienībā. Tas skaidrojams ar aso konkurenci mobilo sakaru tirgū visās Baltijas valstīs, kā arī cenu kritumu, ko ietekmē starpsavienojuma tarifu izmaiņas saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām. Mobilo telekomunikāciju nozare ir viena no retajām, kurā cenas samazinās nevis pa gadiem, bet mēnešiem,” skaidro Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Mūsu prioritāte arī turpmāk būs klientiem labākā piedāvājuma nodrošināšana gan kvalitātes, gan cenas ziņā. Turpinoties cīņai par tirgus daļu un klientu skaitu, paredzam, ka mobilo sakaru cenas varētu samazināties arī nākamajā gadā.”

Tele2 dati liecina, ka no Baltijas valstīm visvairāk runā pēcapmaksas pakalpojumu lietotāji Latvijā – par trešdaļu (35%) vairāk nekā Igaunijā un 63% vairāk nekā Lietuvā. Savukārt starp priekšapmaksas pakalpojumu lietotājiem visvairāk runā Lietuvā – par 12% vairāk nekā Latvijā un 90% vairāk nekā Igaunijā. Biznesa segmentā visvairāk runā Igaunijā.

“Baltijas valstu iedzīvotāji vairāk atļaujas ru¬nāt pa mobilo tālruni gan ekonomikas atveseļošanās dēļ, gan tādēļ, ka ir pieejami krietni izdevīgāki Tele2 tarifu plāni. Vidējais sarunu ilgums pastāvīgi kāpis jau kopš pagājušā gada vidus un šobrīd esam pietuvojušies Eiropas vidējam rādī¬tājam, kas ir ap 260-270 minūtēm mēnesī uz vienu cilvēku. Ja tendence saglabāsies, tad nākamgad šī robeža jau varētu tikt pārsniegta. Arī nosūtīto īsziņu skaits ir būtiski palielinājies, īpaši “Zelta Zivtiņas” lietotāju vidū Latvijā, jo ir tarifu plāni, kas ļauj īsziņas sūtīt bez maksas. Kopumā pieaugums šajā gadā ir noticis visos Tele2 mobilo sakaru pakalpojumos,” piebilst V.Vancovičs.

Tele2 ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs un tādējādi var piedāvāt izdevīgākus tarifus saviem klientiem. Tele2 pēdējā gada laikā vairākas reizes ir arī samazinājis viesabonēšanas pakalpojumu cenas. Izvēloties vietējo Tele2 tīklu tādās valstīs kā Igaunija, Lietuva, Krievija un Zviedrija, ienākošie zvani ir bez maksas. Tele2 aktīvi paplašina viesabonēšanas iespējas, šogad noslēdzot vēl 44 jaunus viesabonēšanas līgumus.

SKDS veiktā tirgus pētījuma rezultāti apliecina, ka, pārejot uz Tele2, klienti maksā vidēji par 48% mazāk nekā pie iepriekšējā operatora. Tele2 ir runas pārraides kvalitātes līderis Latvijā jau otro gadu pēc kārtas, ko apstiprina ikgadējie Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes mērījumi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us