Mobilā interneta patēriņam palielinoties par 83%, BITE audzē tīkla kapacitāti

Bite palielina tīkla kapacitāti. Pieaug tīkla kapacitāte

Pērn interneta patēriņš mobilo sakaru operatora BITE tīklā ir palielinājies par 83%, tāpēc uzņēmums ir ne tikai paplašinājis tīkla pārklājumu, bet arī audzējis tā kapacitāti. 2020. gadā BITE uzstādījis 44 jaunas bāzes stacijas gan Rīgā, gan reģionos, savukārt, aprīkojot bāzes stacijas ar papildus šūnām, tīkla kapacitāti izdevies palielināt par 25%. 

Lielai daļai klientu pārejot uz attālinātu darbu un mācībām, ikdienas mobilā interneta patēriņš BITES tīklā ir palielinājies par aptuveni 83%. To ietekmējis arī strauji pieaugošais ierīču skaits, video satura patēriņš mobilajās ierīcēs un klientu datu lietojuma paradumu maiņa.

Šobrīd aptuveni pusi no interneta patēriņa veido video straumēšana tiešsaistē. Piemēram, cilvēki darbam un mācībām arvien vairāk izmantojuši tādas video saziņas vietnes kā “Zoom”, “MS Teams” u.c., bet brīvo laiku pavadījuši, straumējot video saturu “Go3”, “Netflix”, “Youtube” u.tml. video straumēšanas platformās. Kā otrs nozīmīgākais faktors ir informācijas meklēšana tīmeklī, veidojot vairāk nekā trešo daļu no kopējā datu patēriņa apjoma. Tāpat attālināto mācību un darba formāts arī kopumā vairojis mobilo ierīču skaitu mājsaimniecībās. 

Jaunas bāzes stacijas un palielināta tīkla kapacitāte

Lai stiprinātu mobilo sakaru tīkla kapacitāti un pārklājumu, BITE aizvadītajā gadā tā attīstībā investējusi vairāk nekā 10 miljonus eiro. Rezultātā pērn ir izbūvētas 44 jaunas bāzes stacijas, bet, lai palielinātu tīkla kapacitāti, esošās bāzes stacijas aprīkotas ar papildu 1200 šūnām. Kopumā BITEI šobrīd ir 875 bāzes stacijas, no kurām 80% ir aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, kas nodrošina ne vien ātrāku internetu, lielāku tīkla kapacitāti, bet arī zemāku latentāti jeb signāla aizturi. 

Būtiski uzsvērt, ka, neatkarīgi no 5G pakāpeniskas ieviešanas, 4G+ tīkls aizvien būs ļoti nozīmīgs mobilo sakaru nodrošināšanai. 

“Ņemot vērā augošo klientu un ierīču skaitu, kā arī nepieciešamību pēc lielāka datu apjoma, kas gadu no gada tikai turpina palielināties, tīkla infrastruktūras attīstība ir nemainīga BITES prioritāte. Redzot, ka arī turpmākajos gados tehnoloģijas ieņems arvien nozīmīgāku lomu gan cilvēku, gan uzņēmumu ikdienā, ne vien izmantojot dažādas tiešsaistes funkcijas, bet arī papildus ierīces, piemēram, viedpulksteņus ar eSIM tehnoloģiju, dažādus sensorus “gudrajiem” risinājumiem, tehnoloģijas ar 5G atbalstu u.tml., lieliem soļiem virzāmies pretī arī 5G ieviešanai. Tādēļ jau šogad esam spēruši nozīmīgu soli, Rīgas centrā atklājot Latvijā lielāko 5G bāzes staciju skaitu vienkopus,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Viņš papildina, ka arī šogad BITE tīkla attīstības infrastruktūrā ieguldīs aptuveni 10% no apgrozījuma, plānojot uzstādīt 60 jaunas bāzes stacijas visā Latvijā. Kopumā BITEI šobrīd ir 875 4G bāzes stacijas un 7 bāzes stacijas, kas aprīkotas ar 5G tehnoloģiju.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us