MikroTik un LMT kopīgi izstrādājuši jaunu jaudīgu rūteri

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi LMT un MikroTik kopīgi radījuši un uzsāk rūteru “MikroTik LMT LTE18” tirdzniecību. Rūteris pilnībā ir izstrādāts un ražots Latvijā. Tajā izmantotas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas savienotajām iekārtām nodrošina ātrāku internetu.

LMT kopā ar partneriem mērķtiecīgi strādā gan pie 5G tīkla attīstības, gan pie jaunu produktu un risinājumu izstrādes, kas nākotnē ļautu pilnvērtīgi izmantot 5G sniegtās priekšrocības un iespējas. Strādājot ciešā sadarbībā ar pašmāju IKT nozares milzi MikroTik, kopīgi esam izveidojuši inovāciju laboratoriju, kurā jau radīti 4G rūteri un 5G rūteru prototipi“, skaidro LMT prezidents Juris Binde.

Jau iepriekš rakstījām, ka LMT sadarbībā ar MikroTik izveidojuši lieljaudas datu pārraides tīklu Latvijas pētniecības iestādēm. Tā ātrums sasniedz 10 Gb/s. Tas atvieglo zinātnieku darbu un sniedz iespēju būtiski saīsināt laiku, kas nepieciešams datu pārnesei no vienas pētniecības iestādes uz citu.

“MikroTik LMT LTE18” rūtera parametri

Latvijā ražotā rūtera “MikroTik LMT LTE18” darbībā tiek izmantota LTE jaunākās paaudzes tehnoloģija – LTE18. Tā ļauj gan lejupielādēt, gan augšupielādēt datus ar lielāku ātrumu nekā līdz šim. Rūterī iebūvētais LTE Cat.18 modems sniedz iespēju lejupielādēt un vienlaicīgi izmantot līdz pat 5 frekvencēm, bet augšupielādēt – līdz 2 frekvencēm. Rūteris nodrošina maksimālo lejupielādes ātrumu – 1.2 Gbps, augšupielādes – 150 Mbps.

Kā norāda ierīces izstrādātāji, LTE18 tehnoloģija atbalsta MIMO 4×4, tādēļ iekārtai ir četras antenas. Tās veido savienojumu ar bāzes staciju, kā rezultātā tiek iegūts stabilāks interneta savienojums. Apsveicami ir tas, ka šis rūteris ir pilnībā ražots Latvijā. Tas atbilst visaugstākajiem drošības standartiem, turklāt šim produktam tiek saskatīts liels eksporta potenciāls.

Kam jaunais rūteris ir piemērots?

Kā skaidro rūtera “MikroTik LMT LTE18” izstrādātāji, tas ir paredzēts klientiem ar lielu datu patēriņu. Klientiem, kuri ikdienā interneta pieslēgumu izmanto ne tikai datorā vai telefonā, bet arī citās ierīcēs, piemēram, spēļu konsolēs, Viedtelevīzijā vai teritorijas novērošanas kamerās.

Tāpat rūteris ir piemērots uzņēmējiem, kuri izmanto specifiskus virtuālā privātā tīkla (VPN) savienojumus, kā arī nodrošina publisku interneta piekļuvi saviem klientiem vai lokālā̄ tīkla lietotājiem. Rūtera operētājsistēma nodrošina arī mobilā tīklāja jeb Hotspot funkcionalitāti un plašas iespējas veikt specifiskas konfigurācijas.

Ikvienam ir skaidrs, ka 5G nesīs sev līdz ne tikai nebijuša ātruma datu pārraidi, bet arī miljoniem sensoru, viedierīču, iekārtu un automatizētu risinājumu, kas darbosies šajā tīklā. Tādēļ, radot šo rūteri, kopā ar LMT domājām ne tikai par interneta lietotāju šībrīža tehnoloģiskajām vajadzībām, bet arī to, kā tās mainīsies tuvākajā laikā, 5G iespējām kļūstot arvien pieejamākām jebkurā dzīves jomā“, norāda Džons Tallijs, tehnoloģiju uzņēmuma MikroTik līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs.

Šī iemesla dēļ rūterim “MikroTik LMT LTE18” ir paplašināta funkcionalitāte, kas apmierinās gan biznesa klientus, gan jebkuras mājsaimniecības prasības, turklāt ne tikai šobrīd, bet arī pārskatāmā nākotnē,” piebilst Tallijs.

No šodienas jaunie rūteri ir pieejami kopā ar LMT interneta pakalpojumiem un Viedtelevīziju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us