Microsoft necerēti liela peļņa

Microsoft pēdējā ceturksnī ir sasnieguši daudz lielāku peļņu nekā bija cerēts. Pateicoties jaunajai Microsoft operētājsistēmai Windows 7 uzņēmums piedzīvoja 60 % lielāku peļņas pieaugumu kā cerēts. Tas Microsoft palīdzējis atgūties no iepriekšējos periodos piedzīvotā peļņas krituma.

Pasaulē lielākā datoru programmatūras veidotāju kompānija Microsoft presei ziņoja, ka to peļņa bijusi 6.7 miljardi ASV dolāru, bet gadu iepriekš tajā pašā periodā tikai 4.2 miljardi ASV dolāru.
Microsoft akciju cena pieauga par tikai par 1 % pēc Windows 7 publiskošanas. Microsoft ieņēmumi pieauguši par 14 % līdz 19.02 miljardiem ASV dolāru.

Peļņas aprēķinos gan ir iekļauta arī summa, ko Microsoft ieguva no datortehnikas ražotājiem un izplatītajiem kā priekšapmaksu par Windows 7 iekļaušanu datoru komplektos, visi no šiem datoriem jau nav pārdoti, bet nauda Microsoft maciņā jau ir ienākusi.

Windows 7 ir uzrādījis ļoti labus pārdošanas apjomus un šī operētājsistēma ir veiksmīgs Microsoft produkts, kas ir patīkamas pārmaiņas uzņēmumam kopš smagās vilšanās ar Vista, kura galvenokārt tika pārdota cilvēkiem „piespiedu kārtā” – komplektācijā ar jaunu datortehniku.

Neskatoties uz vispasaules ekonomisko krīzi, daudzi lielie uzņēmumi parāda aizvien labākus savu pārdošanas apjomu, ieņēmumu un peļņas rezultātus. Ļoti iespējams tas saistīts arī ar to, ka nelielās kompānijas nespēja pārciest krīzi un bankrotēja, bet lielajiem gigantiem šī ir vienreizēja iespēja izvirzīties vēl vairāk vadībā un uzlabot savus finansiālos rādītājus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us