Microsoft izveido alternatīvu Google Docs

Microsoft paziņojis par jauna veida Office dokumentu izveidi. Word, Excel un PowerPoint vietā uzņēmums ir izveidojis Lego Office satura blokus, kas tagad būs pieejami tīmeklī. Tabulas, diagrammas un saraksti, kuri parasti bija atrodami Office dokumentos, tagad tiks pārveidoti par dzīviem sadarbības moduļiem, kas pastāvēs ārpus tradicionālajiem dokumentiem.

Microsoft savus Lego blokus dēvē par Fluid sastāvdaļām (no angļu valodas – plūstošs). Tās var rediģēt ikviens, izmantojot jebkuru lietotni. Idejas mērķis ir, piemēram, izveidot tabulu, nepieslēdzoties vairākām lietotnēm. Tabula saglabātos tīmeklī kā Lego bloks, lai ikviens to var izmantot un rediģēt.

Iedomājieties, ka jūs varētu paņemt šos “Lego gabalus” un ievietot tos jebkur, kur vēlaties: e-pastos, tērzēšanas vietnēs, citās lietotnēs,” skaidro Microsoft 365 vadītājs Džareds Spataro. “Tā kā cilvēki strādā pie tiem, tie vienmēr tiks atjaunināti un saturēs jaunāko informāciju.”

Microsoft Fluid Framework pēc apraksta ļoti līdzinās Google Docs. Microsoft ir tik pārliecināti, ka ir izveidojuši produktivitātes nākotni, tādēļ jau tuvāko mēnešu laikā sniegs iespēju lietot savu jauno produktu, lai pārējā pasaule varētu palīdzēt pielabot izveidoto.

Fluid Framework centrā ir Microsoft mēģinājums attālināties no gadu desmitiem vecās idejas par dokumentu izveidi un saglabāšanu. Daudziem ir ierasts atvērt lietotni, kas ļauj izveidot tabulu, diagrammu vai uzdevumu sarakstu, pēc tam izveidot dokumentu, saglabāt to un tad kopīgot. Šādi darbojas Google Docs, ļaujot vairākiem lietotājiem reāllaikā ienākt un rediģēt dokumentu. Šī metode palīdzēja Google Docs gūt panākumus laikā, kad Microsoft joprojām koncentrējās uz specializētām uz darbvirsmu vērstām lietotnēm.

Tagad Microsoft mēģinās sasniegt Office lietotājus tur, kur viņi strādā ikdienas uzdevumos. Ideja ir spēt radīt šīs Fluid sastāvdaļas jebkurā lietotnē un pēc vajadzības tās koplietot, nepārslēdzoties uz īpašu lietotni.

Fluid ir paredzēts, lai šīs tabulas, diagrammas un saraksti vienmēr būtu pieejami un rediģējami neatkarīgi no tā, kur tie izveidoti, kopēti vai kopīgoti. Ja iepriekš diagramma bija jānokopē no Excel, tad tagad būs pieejama diagramma, kuru varēs rediģēt jebkur, kur tā tiks ielīmēta. Turklāt būs iespējams reāllaikā vērot, kā kāds cits to rediģē. Tas būs iespējams, piemēram, e-pasta sarakstes vidū, tērzēšanas lietotnēs vai pat trešo pušu lietotnēs.

Fluid ieviešana notiks pakāpeniski. Iesākumā rīks būs pieejams Office.com un Outlook tīmekļa vietnēs. Vēlāk arī Microsoft Teams un pat Outlook nākamā gada darbvirsmas versijās. Mērķis ir ieviest Fluid sastāvdaļas visās Office lietotnēs, piemēram, Excel, Word un PowerPoint.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us