Microsoft izlaiž Windows rīku, kas neatgriezeniski noņem Adobe Flash

Adobe Flash dzēšanas rīks

Adobe Flash jau kādu laiku lēni ‘mirst’, un decembrī gan Adobe, gan Microsoft oficiāli pārtrauks atbalstīt multimediju platformu. Pirms dzīves beigām Microsoft ir padarījis pieejamu papildu atjauninājumu, kas Flash Player noņems no Windows, lai gan tam ir pievienoti pāris brīdinājumi.

Pirmkārt, šī ir neatgriezeniska Adobe Flash noņemšana. Atbalsta rakstā Microsoft nepārprotami norāda, ka pēc ‘Flash-killing’ atjauninājuma instalēšanas to nevar noņemt.

Lielāko daļu Windows atjauninājumu var atinstalēt, bet ne šo. Ja nu kāds tomēr pārdomās, būs jāatjauno Windows PC uz agrāku sistēmas atjaunošanas punktu, vai arī jāpārinstalē Windows.

Otrais brīdinājums ir tāds, ka tas, acīmredzot, noņem tikai Windows 32 bitu Adobe Flash Player, kas atrodams vadības panelī. Tas atstāj Flash Player komponentu tādās pārlūkprogrammās kā Edge un Chrome. Tāpat tas nepieskaras nevienam manuāli instalētajam Flash Player.

Kā palaist Adobe Flash noņemšanas rīku?

Tātad, ja vēlaties palaist Microsoft izvēles rīku, dodieties uz Microsoft Update Catalog un lejupielādējiet atjauninājumu savai Windows versijai. Šis rīks ir pieejams operētājsistēmām Windows 10, Windows 8/8.1 un Windows Server 2012.

Ja neesat pārliecināts, kuru Windows versiju izmantojat, nospiediet Windows taustiņu+R un Run box lodziņā ierakstiet winver. Iegaumējiet versijas numuru un pēc tam lejupielādējiet atbilstošo atjauninājumu. Šeit jābūt uzmanīgiem, jo katalogs ir divas lappuses garš. Piemēram, ja jūsu Windows 10 versija ir 2004 (2020. gada maija atjauninājums), augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz ‘Next’ , lai atrastu atjauninājumu.

Ja esat kādreiz instalējis atsevišķu Flash Player versiju, varat to atinstalēt tāpat kā jebkuru citu lietojumprogrammu – dodieties uz Settings>Apps>Apps&Features (Iestatījumi>Lietotnes>Lietotnes un funkcijas).

Turklāt jūs varat atspējot Flash pārlūkā Chrome, noklikšķinot uz trim punktiem augšējā labajā stūrī un pārejot uz Settings>Privacy and security>Site Settings (Iestatījumi>Konfidencialitāte un drošība>Vietnes iestatījumi). Pēc tam sadaļā Content (Saturs) noklikšķiniet uz Flash. Tur jūs atradīsit slēdzi, lai bloķētu vietņu Flash darbību.

Pārlūkprogrammā Edge varat atrast līdzīgu slēdzi sadaļā Iestatījumi (trīs punkti)>Papildu (Advanced). Ja izmantojat Firefox, Mozilla jau noņēma Flash atbalstu šī gada sākumā. Pretējā gadījumā noklikšķiniet uz trim horizontālajām joslām augšējā labajā stūrī un dodieties uz Add-ons>Plugins (Papildinājumi>Spraudņi) vai arī tukšā tīmekļa logā nospied Ctrl+Shift+A, lai redzētu, vai ir pieejams Flash Player.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us