Microsoft izceļ savus eksperimentālos zemūdens serverus

Vēl 2018. gadā kompānija Microsoft Skotijas jūras dibenā nogremdēja veselu datu centru. 35 metru dziļumā tika iegremdēti 864 serveri un 27,6 petabaiti krātuves. Tagad uzņēmums ir paziņojis, ka tā jaunākais eksperiments bija veiksmīgs, atklājot, ka ideja par zemūdens datu centru patiesībā ir diezgan laba.

Lai arī visa datu centra iegremdēšana okeānā var šķist dīvaina, Microsoft Project Natick komanda izvirzīja hipotēzi, ka serveru izvietošana dziļā ūdenī radītu uzticamākus un energoefektīvākus datu centrus.

Uz sauszemes datu centri saskaras ar tādām problēmām kā skābekļa un mitruma korozija un temperatūras izmaiņu kontrolēšana. Bet ūdensizturīgā vidē ar stingru temperatūras kontroli rodas daudz mazāk problēmu. Ideja ir tāda, ka šāda veida serverus var ērti izvietot lielos un mazos izmēros tuvu to apgabalu krastiem, kuriem tie ir nepieciešami, nodrošinot labāku vietējo piekļuvi mākoņu resursiem vairākās vietās.

Priekšrocības ir lielas. Microsoft saka, ka zemūdens datu centram bija tikai astotā daļa no sauszemes datu centra kļūmju līmeņa, kas ir dramatisks uzlabojums. Šis zemākais atteices līmenis ir svarīgs, ņemot vērā to, ka ir daudz grūtāk apkalpot bojātu serveri, ja tas atrodas hermētiskā apvalkā okeāna dziļumā.

Uzņēmums jau kādu laiku ir pētījis iegremdēto serveru ideju. Vēl 2015. gadā tas vairākus mēnešus iegremdēja datu centru pie Kalifornijas krastiem, lai pierādītu šo koncepciju. Mērķis bija redzēt, vai iekārtas vispār izdzīvos šādas pārmaiņas. Šī izmēģinājumu kārta bija paredzēta daudz ilgākam laikam, lai pierādītu, ka uzņēmums var izpildīt šo uzdevumu praktiskā mērogā. Tādā veidā to varētu ražot reālai lietošanai.

Nākamais solis Microsoft Project Natick komandai būs parādīt, ka šos serverus var viegli aizvākt un pārstrādāt, tiklīdz tie ir sasnieguši mūža beigas.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8654/amd-atklaj-jauna-radeon-rx-6000-gpu-dizainu/
http://datuve/raksts/8578/ka-pirms-pardosanas-iztirit-android-telefonu/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

  1. Nu tā noteikti arī ir, ka tiek sildīts ūdens, lai tas atdzesētu serverus. Jautājums būs par atstāto ietekmi uz okeānu ūdens temperatūru. Ļoti iespējams, pat maznozīmīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us