Microsoft atzīts par līderi datu analīzes tehnoloģiju jomā

Gartner publicētajā ikgadējā pētījumā (Magic Quadrant for Business Intelligence) par datu analīzes tehnoloģiju piegādātājiem Microsoft skatījums uz datu analīzes tehnoloģiju attīstību un izmantojumu atzīts par spēcīgāko un precīzāko. Pētījumā tradicionāli tiek vērtēts starptautisko datu analīzes tehnoloģiju piegādātāju nākotnes redzējums un spēja piegādāt rīkus un risinājumus, kas palīdz risināt biznesa problēmas.

Microsoft jau devīto gadu pēc kārtas ierindojies līderu kvadrantā, kurā šogad palikuši tikai trīs ražotāji, salīdzinot ar deviņiem ražotāju gadu iepriekš. Microsoft ieguvis augstu ekspertu novērtējumu, pateicoties jaunajiem produktiem, kas integrēti Microsoft datu analīzes rīkos un platformā kopumā. Pagājušā gada vidū Microsoft laida klajā jaunāko datu analīzes rīku komplektu PowerBI, kas pieejams gan lietotāja datorā PowerBI Desktop, gan mākoņa infrastruktūrā PowerBI Online (powerbi.com), kas ļauj veidot interaktīvus kopsavilkuma ekrānus (dashboards), veidot pieprasījumus dabiskās valodas vidē (natural-language Q&A), kā arī izmantot Microsoft digitālā asistenta Cortana analītisko platformu.

Microsoft

Dažu gadu laikā Microsoft ir radījis produktus (PowerBI, PowerBI Desktop) datu analīzes vajadzībām, kas sniedz iespēju katram uzņēmumam neatkarīgi no izmēra un darbības sfēras kļūt analītiskam. “Varētu teikt, ka Microsoft demokratizē datu analīzes tirgu, lai katrs uzņēmums varētu realizēt savu potenciālu. To pierāda arī tas, ka Microsoft ir samazinājis sākotnējo PowerBI cenu no 39,95 $ līdz tagadējiem 9,95 $ vienam lietotājam mēnesī. Domājot par rīka izvēli interaktīvu atskaišu un kopsavilkuma ekrānu veidošanai no dažādiem datu avotiem, Microsoft PowerBI ir lieliska izvēle,” saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

Microsoft

“Gartner publicētais datu analīzes tehnoloģiju ražotāju novērtējums attiecībā uz Microsoft nav pārsteigums. Tradicionāli Gartner vērtē tehnoloģiju piegādāja attīstības tendences, spēju ieskatīties nākotnē, paredzēt, kas būs nepieciešams datu analīzes jomā, un piegādāt instrumentus, kurus iespējams reāli pielietot biznesa vidē. Microsoft ir daudz investējis datu analīzes jomā, tādēļ jau devīto gadu pēc kārtas ierindojies līderu kvadrantā, turklāt apsteidzot pilnīgi visus nākotnes redzējuma jomā. Ņemot vērā, ka jaunākais PowerBI produkts, kas gūst lielu popularitāti arī Latvijā, ir iznācis tikai 2015. gada vasarā un tiek pastāvīgi papildināts ar analītiskiem instrumentiem, piemēram, decembrī PowerBI Desktop tika integrēts R valodas atbalsts, un PowerBI Online pievienota Cortana analītiskā platforma, paredzams, ka Microsoft vairāku gadu perspektīvā ieņems dominējošu vietu datu analīzes jomā,” saka Aldis Ērglis, Microsoft BI eksperts.

Tāpat popularitāti gūst Microsoft Machine Learning (ML) platforma, kas publiski pieejama no pagājušā gada sākuma Microsoft Azure mākoņa vidē. Līdzīgi kā PowerBI, Microsoft ML dod iespēju arī nelielām organizācijām būvēt prognozēšanas modeļus bez ieguldījumiem ML infrastruktūrā. ML Azure modeļus var viegli integrēt organizācijas iekšējās sistēmās un procesos, kā arī izmantot vairāk kā 300 iebūvētu algoritmu.

Jāuzsver, ka viena no pirmajām oficiālajām Microsoft PowerBI lietotāju grupām Eiropā tika apstiprināta tieši Latvijā (Riga PowerBI Group): spiest te.

Visi, kam interesē PowerBI, var pieteikties grupā un apmeklēt tematiskos pasākumus reizi mēnesī Microsoft Latvia birojā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us