Meklēs jaunus risinājumus ģeotelpisko datu izmantošanai

Pieaugot atvērto datu nozīmei un pielietojamībai ikdienā, marta vidū Rīgā norisināsies programmētāju un dažādu nozaru entuziastu “hakatons” – radošas darba grupas jaunu ideju radīšanai.

Atvērtie dati un ģeodati ir viena no aktuālākajām tendencēm visā Eiropā, tomēr lielākajā daļā valstu – tajā skaitā Baltijas reģionā – šī kustība joprojām ir sākumstadijā. Pagaidām atvērto datu kopas ir pieejamas salīdzinoši mazā apjomā, kas skaidrojams ar ieradumu informāciju publicēt sev ērtā, nevis mašīnlasīšanai piemērotā veidā. Tāpat šo kopu ierobežotās pieejamības dēļ programmatūras izstrādātāji tos ikdienā reti izmanto jaunu produktu izstrādei. Jūtot šīs informācijas potenciālu, Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem gaidāmajā atvērto ģeodatu “hakatonā” cer mainīt valdošo tendenci un veicināt jaunu produktu radīšanu.

Tradicionāli “hakatons” ir pasākums programmētājiem un datubāzu speciālistiem, kurā tiek radītas, piemēram, noderīgas lietojumprogrammas. Šoreiz, lai panāktu daudzpusīgāku un vienkāršam sabiedrības pārstāvim noderīgāku rezultātu, pasākumā aicināti piedalīties arī citu nozaru pārstāvji. Iesaistoties ģeogrāfiem, dizaineriem, attīstības plānotājiem, tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, mārketinga speciālistiem un citiem interesentiem, kā arī uzņēmuma pārstāvjiem un investoriem, kas ir ieinteresēti jaunu ideju radīšanā un attīstīšanā, iespējams radīt plašāk pielietojamus un vieglāk saprotamus produktus.

hakatons

“Hakatons” norisināsies Rīgā no 16. līdz 18. martam – pirmās divas dienas tikšanās norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, savukārt noslēgums un sasniegto rezultātu prezentēšana paredzēta 18. martā, Latvijas Universitātē.

Plānošanas reģions “hakatonā” aicina pierādīt, ka atvērto datu izmantošanai ir potenciāls! Tiekoties ar citiem entuziastiem, tiks rasta iespēj veidot jaunas idejas, popularizēt savus datus, meklēt jaunus risinājumus jau pieejamajiem datiem, kā arī izstrādās funkcionālas un ikdienā pielietojamas lietojumprogrammas! Jāatzīmē, ka pasākuma formāts nav strikti noteikts, un tā dalībniekiem pašiem iespējams sniegt priekšlikumus kā jauniem produktiem, tā arī tematiskajām darba grupām. Tieši tava ideja var būt sākums kam nebijušam!

Reģistrēties pasākumam iespējams internetā līdz 1. martam: šeit!

Plašāka informācija par pasākumu pieejama Baltijas atvērto datu hakatona mājaslapā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us