Mediji apzināti nemin «Inbox.lv» halles nosaukumu

Nacionālais e-dienests «Inbox.lv» vērš uzmanību uz to, ka Latvijas mediji konsekventi nemin «Inbox.lv» ledus halles pilno nosaukumu. Atširībā no citām ledus hallēm, «Inbox.lv» halle ierasti tiek dēvēta par Piņķu ledus halli. «Inbox.lv» pieļauj, ka šāda žurnālistu rīcība skaidrojama ar mediju savstarpējas konkurenci un vienlaicīgi arī bijību pret «Inbox.lv».

SIA «Inbokss» valdes loceklis Andris Griķis atgādina, ka nacionālais e-dienests «Inbox.lv» līgumu par piecu gadu reklāmas sadarbību ar ledus halli noslēdza 2008. gada martā. Līgums paredz gan «Inbox.lv» vārda iekļaušanu ledus halles nosaukumā, gan citas reklāmas iespējas, tai skaitā vides reklāmas uz halles jumta.

«Žurnālisti konsekventi cenšas izvairīties no halles tagadējā nosaukuma pieminēšanas, aizstājot to ar tādiem apzīmējumiem kā Piņķu vai kādreizējā «Siemens» ledus halle,» norāda Andris Griķis. «Pat tad, ja sportisti un sacensību organizētāji savās intervijās un paziņojumos lieto «Inbox.lv» ledus halles pareizo nosaukumu, žurnālisti tik un tā to pārveido, lai izvairītos no «Inbox.lv» vārda pieminēšanas.»

Andris Griķis ir novērojis, ka atšķirībā no «Inbox.lv» ledus halles, piemēram «Volvo» un citas ledus halles medijos vienmēr parādās ar pilno nosaukumu. Tāpat bija arī tad, kad halle iepriekš saucās «Siemens» vārdā, jo tad mediji lietotaja pilno nosaukumu.

Šādu žurnālistu un mediju rīcību Andris Griķis skaidro ar mediju savstarpējo konkurenci, to dēvējot arī kā bijību pret «Inbox.lv». «Līdz ar pārmaiņām ekonomikā, izmaiņas ir skāruša arī interneta reklāmas tirgu, taču atšķirībā no daudzām reklāmas jomām, interneta reklāmas tirgus nevis stagnē vai sarūk, bet gan piedzīvo kvantitatīvu un kvalitatīvu attīstību. Īpaši strauji šobrīd attīstās lielie interneta mediji, jo ar to palīdzību iespējams uzrunāt arvien pieaugošu auditoriju,» skaidro Andris Griķis.

«Mediju reklāmas nodaļu klienti vēlas redzēt pēc iespējas lielāku reklāmas komunikācijas sasaisti ar pārdošanas rezultātiem, un to visefektīvāk nodrošina interneta reklāmas iespējas. Tāpat interneta reklāmas rezultāti klientam ir viegli un pārskatāmi analizējami un arī nomērāmi,» interneta reklāmas priekšrocības uzskaita Andris Griķis.

Andris Griķis ir pārliecināts, ka tāpat kā attīstītajās Eiropas valstīs, interneta reklāmas tirgus daļa jau drīzumā arī Latvijā pārsniegs līdzšinējā tirgus līdera – TV reklāmas tirgus daļu.

Andris Griķis uzskata, ka šāda apzināta halles nosaukuma ignorēšana var ietekmēt sponsoru piesaisti ne tikai šai, bet arī citām Latvijas ledus hallēm un sporta būvēm un tas, savukārt, var sadārdzināt sporta notikumu izmaksas Latvijā, jo daļu no halles izmaksām sedz tieši reklāmas ienākumi, un tas dod iespēju samazināt cenas to piedāvātajiem pakalpojumiem.

«Es nevaru pat iedomāties, ka attīstītajās Eiropas valstīs, kā arī ASV un Kanādā mediji varētu neminēt pareizu halles nosaukumu, to dažādi interpretējot. Gan mediji, gan arī žurnālisti tur cenšas būt vienādi atbildīgi par spēlēs noteikumu ievērošanu reklāmas biznesā,» uzskata Andris Griķis.

Neskatoties uz regulāro nosaukuma ignorēšanu Latvijas medijos, līdzšinējo sadarbību ar ledus halli «Inbox.lv» vērtē pozitīvi. «Ledus halle atrodas blakus Rīgas – Jūrmalas šosejai, tādēļ tās izgaismoto nosaukumu ikdienas pamana tūkstošiem autobraucēju. Tā ir ļoti efektīva vides reklāma, kas popularizē portālu. Šāda inciatīva arī norāda uz «Inbox.lv» briedumu un ilgtermiņa plāniem,» stāsta Andris Griķis.

Andris Griķis atgādina, ka sadarbība ar «Inbox.lv» ledus halli nav vienīgā ar sportu saistītā reklāmas aktivitāte, jo «Inbox.lv» bija 2008.gada Pekinas Olimpisko spēļu televīzijas translācijas sponsors. Tāpat Andris Griķis atgādina, ka 2009.gada aptaujā par mīlētāko Latvijas brendu, «Inbox.lv» ieguva trešo vietu, atpaliekot tikai no «Nokia» un «Google».

Par Nacionālo e-dienestu «Inbox.lv»
SIA «Inbokss» interneta portāls www.inbox.lv izveidots 1998.gadā. Šobrīd ar vairāk nekā pieciem miljoniem reģistrētu lietotāju tas ir lielākais interneta portāls Latvijā, kas piedāvā dažādus bezmaksas pakalpojumus. Apmeklētības ziņā pēc «TNS Latvia» un «Gemius» pētījumu datiem portāls ieņem pirmās vietas Latvijas interneta vietņu topā, unikālo lietotāju skaitam pārsniedzot 700 tūkstošus nedēļā un 800 tūkstošus mēnesī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us