Mazā un vidējā biznesa uzņēmumiem veiksme IT pakalpojumu lietošanā

Šī gada maijā veiktā aptaujā par Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu datorizācijas un internetizācijas rādītajiem, kurā piedalījās 1006 uzņēmumi, uzrādīja pozitīvu tendenci pakalpojumu lietojamības jomā – izaugsmi saglabājot gan interneta, gan arī balss pakalpojumu segmentā. Kā liecina pētījuma dati, neliela – 4% izaugsme vērojama tieši interneta pakalpojumu lietošanā. Tādejādi jau 98% mazā un vidējā uzņēmuma segmenta klienti ikdienā izmanto internetu sava biznesa vajadzībām.

Lai arī pieaug mobilo balss pakalpojumu lietotāju skaits, biznesa vidē fiksētais tālrunis joprojām kalpo kā ērts un ekonomisks saziņas līdzeklis, turklāt tas paaugstina uzņēmuma reputāciju, klientiem apliecinot, ka konkrētam uzņēmuma ir ne tikai stabils bizness, bet arī birojs ar precīzu adresi un tālruņa pieslēgumu. Fiksētos balss pakalpojumus izmanto 79% MVU klientu, kas ir par 1% vairāk nekā pērnā gada rudenī.

Arī biznesa vidē, līdzīgi kā privāto klientu segmentā, klienti izvēlas pakalpojumu komplektus, kas ļauj ne tikai saņemt stabilu pakalpojumu un kvalitatīvu apkalpošanu no viena piegādātāja, bet arī ietaupīt uzņēmuma līdzekļus, jo komplektā vienmēr būs lētāk. Pēc jaunākajiem pētījuma datiem gandrīz 70% mazā un vidējā biznesa klienti izmanto šo iespēju.

Ne tikai sadzīvē, bet vēl vairāk biznesā ir svarīgs stabils un ātrs internets, kas nodrošina operatīvu datu apmaiņu, apstrādi un komunikāciju. Latvijā ir viens no ātrākajiem internetiem Eiropā, kas galvenokārt ir pateicoties Lattelecom optiskā interneta infrastruktūras izbūvei, un 30,7% aptaujāto uzņēmumu tieši optiskā interneta pieejamību novērtēja kā ārkārtīgi svarīgu.

Kā liecina pētījuma dati, šajā pusgadā par 10% pieaudzis to biznesa klientu skaits, kas izvēlējušies Lattelecom optiskā interneta pieslēgumu, tādejādi pieaudzis arī kopējais Lattelecom interneta pakalpojumu lietotāju skaits, šobrīd sasniedzot jau gandrīz 70% no visiem mazā un vidējā biznesa klientiem.
Respondentu sniegtā informācija liecina, ka tuvākā gada laikā mazie un vidējie uzņēmumi plāno veikt nelielas investīcijas IT infrastruktūras attīstībā, paplašinot arī tās funkcionalitāti.

Gandrīz 7% uzņēmumu plāno uzlabot un pilnveidot interneta mājas lapas, savukārt mazliet mazāk nekā 5% uzņēmēju plāno uzstādīt videonovērošanas iekārtas, izvērtē risinājumus datu uzglabāšanai – virtuālo serveru izmantošanā, kā arī plāno ieviest dažādas dokumentu vadības sistēmas.

Šo vajadzību apliecina arī pētījuma dati – šobrīd jau 64,4% darbinieku, strādājot ārpus biroja ir iespēja piekļūt savam darba e-pastam, bet tikai 30% darbinieku ārpus biroja ir piekļuve uzņēmuma serveriem vai citām lietojumprogrammām. Tāpēc mēs esam izveidojuši vienkārši instalējamu, ērti lietojamu un ļoti drošu uzņēmuma datu glabāšanas un administrēšanas rīku – eDati, kas ir paredzēts dokumentu koplietošanai un rezerves kopiju glabāšanai. Izmantojot eDati pakalpojumu Jums būs iespēja piekļūt, izmantot, rediģēt vai lejupielādēt savus datus no jebkuras fiziskas vietas un ierīces (datora, mobilā telefona).

Esam gandarīti, ka bijām pirmie, kas biznesa klientiem izveidojām īpašu lojalitātes programmu, apliecinot, ka Jūs mums esat īpaši. Kā liecina pētījuma dati, tikai vienai trešdaļai vai 26% mazā un vidējā segmenta biznesa klientiem pakalpojumu sniedzējs piedāvā kādus īpašos piedāvājums vai labumus, savukārt 93% klientu, kuriem šādi piedāvājumi ir, ar tiem ir ļoti apmierināti.

Resurss: www.lattelecom.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us