Marsa helikopters veicis pirmo lidojumu

Marsa helikopters

Marsa visurgājēja Perseverance (latviski – “Neatlaidība”) kameras ir notvērušas jaunus kadrus, kuros redzams Marsa helikopters Ingenuity (latviski – “Atjautība”). Video ir publicēts NASA Jet Propulsion Laboratory Twitter ziņojumā. Helikopters savu pirmo lidojumu veica pirmdien, 39 sekundes paceļoties 3 metru augstumā virs Marsa virsmas. Videoklipā redzams, kā nelielā izmēra lidaparāts paceļas gaisā, lidinās uz vietas un graciozi nolaižas atpakaļ uz Marsa virsmas.

Videoklips tika uzņemts ar ātrumu 6,7 kadri sekundē, un tajā ir aptuveni 1400 kadru secība, norāda Perseverance attēlveidošanas zinātnieks Džastins Maki. Tuvākajās dienās būs pieejama 110 mm “full-zoom versija”, kā arī fotoattēli no Ingenuity 13 megapikseļu horizonta kameras. No helikoptera kameras līdz Zemei jau ir nonācis melnbalts tā ēnas fotoattēls, kas lidojuma laikā uzņemts ar 1,5 megapikseļu navigācijas kameru.

Ingenuity lidojums vairākas reizes tika aizkavēts problēmas dēļ, kas prasīja pārinstalēt lidojuma vadības programmatūru. NASA inženieri ir priecīgi par pirmā veiksmīgā lidojuma testa panākumiem. Atšķirībā no Perseverance, helikopters Ingenuity netiks iesaistīts nekādu īpašu eksperimentu vai pētījumu veikšanā uz Marsa, taču tuvāko nedēļu laikā tam ir plānots veikt vairāk lidojumu testu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us