Mākslīgās acu zīlītes spēj redzēt augstā izšķirtspējā

Pacientiem, kuriem ir slikta redze, tagad ir iespēja redzēt attēlu HD(augstas izšķirtspējas) kvalitātē, pateicoties jaunajām lēcām. Ķirurgi ir uzsākuši lēcu implantēšanu cilvēkiem ar sliktu redzi. Šī procedūras ir līdzīgas kataraktas operācijām. Un dažas dienas vēlāk pēc operācijas pacienti var doties pie ārsta, lai nofokusētu šīs lēcas.

Jaunās tehnoloģijas dod pacientiem iespēju iegūt redzes asumu 20/20, kas ir augstāk nekā pieaudzis cilvēks jebkad varētu cerēt. Bobijs Kureši, kurš ir pirmais ķirurgs Lielbritānijā, kurš uzstāda saviem pacientiem šīs lēcas, nodēvējis šo tehnoloģiju par „neiedomājami nozīmīgu attīstību”.

Lēcas ir veidotas no speciāla, gaismas jūtīga silikona un palīdz uzlabot redzi gan kataraktas, gan tālredzības, kas parasti rodas cilvēkiem gados, gadījumā.
Spīdinot ultravioleto gaismu uz noteiktām lēcas daļām, ķirurgi var izmainīt tās formu un izliekumu, tādējādi noregulējot pacientam nepieciešamo asumu.
[img]/images/upload/20091204203535.jpg[/img]
Dakteris Kureši stāsta presei: „Mums ar šīm tehnoloģijām ir milzīgs potenciāls izmainīt cilvēku redzi uz tādu, kāda tā bija, kad viņi bija jauni. Redzi ir iespējams izmainīt tik niansēti, ka pastāv arī iespēja noregulēt lēcas, lai pacienti bez problēmām varētu skatīties gan tālumā, gan tuvumā. Viņiem brilles vairs nebūs vispār vajadzīgas.”

Šī tehnoloģija spēj pārvarēt nelielos defektus acī, kas izkropļo attēlu. Lēcu ārsti var regulēt pacientam vairākas reizes, kad vien pacients to vēlas, līdz tiek sasniegts ideāls attēls. Un, kad pacients uzskata, ka ir ieguvis ideālu attēlu, tad lēcas forma tiek nofiksēta.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us