LMT ziedo viedtālruņus smagi slimo Covid–19 pacientu saziņai ar tuviniekiem

lmt ziedo

SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) ir atsaucies Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) aicinājumam nodrošināt viedtālruņus Latvijas lielāko slimnīcu reanimācijas nodaļām, kurās ārstējas smagi slimie Covid–19 pacienti. Uzņēmuma ziedojums dos iespēju pacientiem sazināties ar saviem tuviniekiem bez atlīdzības, nodrošinot tik nepieciešamo klātbūtnes efektu un psiholoģisko atbalstu. 

“Pieaugot Covid–19 saslimstībai un slimnīcu noslodzei, kā arī rūpējoties par medicīnas personāla un sabiedrības veselību, objektīvi izveidojusies situācija, ka tuviniekiem nav iespējams apmeklēt pacientus klātienē slimnīcā. Tāpēc LĀB pēc Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas reanimatologu ierosinājuma vērsās pie valsts atbildīgajām institūcijām un slimnīcām, lūdzot rast iespēju nodrošināt mūsdienīgu saziņu reanimācijas nodaļu pacientiem. Paldies LMT, kas uzreiz atsaucās šim aicinājumam un operatīvi piegādāja viedtālruņus, kas jau pirms svētkiem nonāks Latvijas lielākajās slimnīcās,” atzīmē LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.  

LMT Latvijas lielāko slimnīcu reanimācijas nodaļu Covid–19 pacientu vajadzībām ziedojis 19 Samsung Galaxy A41 (A415) viedtālruņus un SIM kartes, kā arī bezmaksas mobilo sakaru un datu pakalpojumus. 

“Ņemot vērā smago situāciju, kas izveidojusies Latvijas lielākajās slimnīcās saistībā ar vīrusinfekcijas Covid–19 izplatību, LMT atsaucās Latvijas Ārstu biedrības lūgumam ziedot 19 viedtālruņus ar balss sakaru un interneta pieslēgumu tām slimnīcu reanimācijas nodaļām, kurās ārstējās smagi slimi Covid–19 pacienti. Laikā, kad klātienes tikšanās ar ģimenes locekļiem un tuviniekiem pandēmijas dēļ pacientiem nav iespējama, attālināta saziņa izmantojot viedo tehnoloģiju risinājumus, ir nozīmīgs emocionāls un psiholoģisks ieguvums, kas zināmā mērā dod klātesamības sajūtu. Viedo tehnoloģiju risinājumi ir būtisks atspaids arī mediķu ikdienā, tāpēc Latvijas lielākās ārstniecības iestādes esam atbalstījuši jau iepriekš, lai minimizētu riskus visai Latvijas medicīnas sistēmai ciest no Covid–19 infekcijas izraisītām sekām,” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

Viedtālruņi tiks nogādāti P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcai Rīgā, Vidzemes slimnīcai Valmierā, Rēzeknes slimnīcai, Daugavpils Reģionālajai slimnīcai, Jelgavas Reģionālajai slimnīcai, Liepājas Reģionālajai slimnīcai, Jēkabpils Reģionālajai slimnīcai, Tukuma, Kuldīgas, Ogres un Dobeles slimnīcām. 

Pacientu tiesību likuma 5. panta trešā daļa nosaka, ka “pacientam ir tiesības uz savas ģimenes un citu personu atbalstu ārstniecības laikā”, tāpēc ir svarīgi kopā atrast veidu, kā sarežģītajos apstākļos šīs pacienta tiesības iespēju robežās realizēt.

Attēls: LMT

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us