Latvijas vadošais mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT līdz 2021. gada beigām plāno visā Latvijas teritorijā uzstādīt simts 5G bāzes stacijas. Līdz ar to 5G iespējas būs pieejamas arvien plašākam privātpersonu un uzņēmēju lokam.
“Strauji augot datu patēriņam, tīkla kvalitāte arvien vairāk ietekmē sabiedrības funkciju nodrošināšanu un veselu tautsaimniecības nozaru spēju izdzīvot. Tāpēc visaptverošs, jaudīgs 5G datu pārraides tīkls, kas paver jaunas iespējas mākslīgā intelekta, lietu interneta (IoT), dronu un citu risinājumu izmantošanai ikdienā, ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem mūsu valsts un sabiedrības attīstībai ilgtermiņā. Jau vairākus gadus esam mērķtiecīgi strādājuši, lai Latvijā 5G būtu pieejams risinājumu izstrādātājiem, un nu ir pienācis tas brīdis, kad 5G sniegtās iespējas varēs izmantot daudz plašāks klientu loks,” norāda LMT prezidents Juris Binde.
Šobrīd vairāki desmiti 5G bāzes staciju jau uzstādītas Rīgā, Kuldīgā, Ventspilī, Ogrē, Ikšķilē, Siguldā, Skrīveros, kā arī daudzās citās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās. Šajās vietās ar atbilstošu 5G tīkla pārklājumu un kapacitāti klienti savās mājās un birojos varēs izmantot visas tīkla priekšrocības, izmantojot 5G rūteri.
Jau ziņots, ka LMT kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu “MikroTik” radījis 5G rūteri, kas ļauj lejupielādēt datus ar vēl nebijušu jaudu, nodrošinot lietotājiem labāku pakalpojuma lietošanas pieredzi arī lielākās noslodzes stundās un ļaujot izbaudīt ātrāku internetu, video straumēšanu vairākās iekārtās vienlaicīgi utt. Pirmie LMT klienti – Ādažu iedzīvotāji – 5G internetu un jaunākās paaudzes rūteri mājās uzsāka lietot jau šī gada pavasarī.
Kā uzsver LMT prezidents: “LMT jau šobrīd piedalās arī vairākos Eiropas izpētes un attīstības projektos, kas ļauj būt klātesošiem jaunāko inovāciju projektu izstrādē, radīt jaunus inovatīvu tehnoloģiju produktus eksportam, kā arī sadarboties un attīstīt partnerību ar starptautiskajiem uzņēmumiem un augstskolām. 5G tīkla paplašināšana visā Latvijas teritorijā šīs iespējas būtiski vairos.”
Foto: LMT
- Īpaši noderīgs rīks: kā vadīt citu datoru, izmantojot Google Chrome?
- 5 noderīgi pārlūkprogrammas paplašinājumi, kas vienkāršo interneta darbības
- Kā aizsargāt bērnus tiešsaistē, kad jūs neesat blakus — gudri risinājumi piedāvā vecākiem atbildi
- Kā ātri uzzināt datora parametrus, neizmantojot citas programmas
- Ko par mums stāsta tiešsaistes meklējumu vēsture?
2 Responses
Ausis jau džinkst
Ir ja uierubīti visi aparāti?