LMT pirmie Latvijā komercrežīmā sāk piedāvāt 4G mobilo internetu

Latvijas Mobilais Telefons no 31.maija saviem klientiem komercrežīmā sāk piedāvāt jaunāko mobilo sakaru tehnoloģiju 4G (LTE). Mobilā interneta ātrums ar jauno ceturtās paaudzes tehnoloģiju var sasniegt ātrumu līdz 100 Mbit/s.

Latvijas Mobilā Telefona prezidents Juris Binde: “ Kā tirgus un tehnoloģiju līderis LMT pirmais Latvijā komercrežīmā ievieš 4G tīklu, kas nodrošina šobrīd pieejamo ātrāko mobilo internetu pasaulē. Tā ir iespēja esošajiem un potenciālajiem LMT klientiem izmantot jaunākās mobilo sakaru tehnoloģijas, kas varētu pamudināt arī uz jaunām biznesa un izklaides idejām nākotnē. Jaunais ātrums ļaus lietot mobilo internetu ar ātrumu, kas konkurē un dažviet pat apsteidz fiksēto internetu.”

Ceturtās paaudzes tīkls darbojas jau esošā LMT 1800 Mhz frekvenču diapazonā, piedāvātie ZTE MF820 interneta modemi var darboties 2G, 3G un 4G tīklos. 4G pakalpojums pieejams LMT pieslēguma „Internets datorā 19” lietotājiem. Pirmās ar 4G aprīkotās bāzes stacijas atrodas Jūrmalā, to loks tiks pakāpeniski paplašināts paralēli 3G tīkla attīstībai. Kā zināms, LMT 3G tīkls ir pieejams 87% Latvijas teritorijas un līdz gada beigām pārklājums pārsniegs 90% teritorijas.

Saņemot Elektronisko Sakaru direkcijas atļaujas LMT jau 2010. gada jūnijā-augustā kā pirmais Baltijā demonstrēja 4G tīklu Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī. Datu pārraides ātrums 4G tīklā bija no 20-100 Mbit/s, savukārt vidējais ātrums – 40-70 Mbit/s. No iedzīvotājiem, kas izmēģināja jauno 4G internetu, 52% atzina, ka noteikti to lietotu, lai gan pagaidām lielai daļai lietotāju pietiekot ar šobrīd LMT nodrošināto 3G. LMT mobilo internetu telefonā vai datorā ir izmēģinājusi vairāk nekā puse LMT klientu, vairāk nekā 100 tūkstoši klientu mobilo internetu telefonā lieto katru dienu.

Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us